Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Ar lielkoncertu «Latvijas spēka dziesmas» sola raisīt mīlestību pret Latviju

LETA
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Ekrānuzņēmums

Lielkoncertā «Latvijas spēka dziesmas», kas jau 15. novembrī, izskanēs «Arēnā Rīga», būs iekļautas tādas dziesmas, kas raisa ne tikai patriotiskas jūtas, bet arī mīlestību un cieņu pret savu valsti, sola pasākuma rīkotāji. Koncerta programmas muzikālais vadītājs Kristaps Krievkalns šonedēļ žurnālistiem stāstīja, ka koncertprogrammā iekļautas dziesmas, kas vēsta par mīlestību, spēku un maigumu. Dziedātāji koncertā izpildīs tās dziesmas, kas viņiem pašiem ir svarīgas.

«Prieks, ka dziedātāji dziedās sev tīkamās dziesmas. Vēlējos, lai valsts svētkos ir patiesības mirklis, proti, lai izpildītāji dzied to, kas pašiem tiešām liekas svarīgi,» sacīja Krievkalns.

Veidojot koncertprogrammu, notikusi cieša sadarbība ar dziedātājiem un nepieciešamības gadījumā meklēti arī kompromisi dziesmu izvēlē. Koncertprogrammā būs gan iekļauti skaņdarbi, kas cauri laikiem latviešiem bijuši īpaši nozīmīgi, piemēram, «Manai tautai», «Dzimtā valoda», «Daugaviņa», «Brīvību Baltijai» un «Sena kalpu dziesma», gan arī nepelnīti aizmirstas dziesmas, piemēram, Imanta Kalniņa komponētā un Latvijas Tautas frontei veltītā dziesma «Plecu pie pleca». Lielākoties izraudzītās dziesmas nāk no 80. gadiem, kuras tajā laikā komponējuši Uldis Stabulnieks, Zigmars Liepiņš, Jānis Lūsēns, «Līvi» un citi, jo tās esot kompozīcijas, kas raisa patriotisma jūtas.

Taujāts, vai mūsdienās vairs neviens nerada dziesmas, kas raisa mīlestību pret savu valsti, Krievkalns pauda, ka šobrīd, kad cilvēki ir aizņemti ar savām ekonomiskajām problēmām, pret patriotismu raisošām dziesmām viņi būs vienaldzīgi. «Patriotisms visos laikos un līmeņos ir jānotur, tad arī radīsies dziesmas. Dziesma viena pati ir bezspēcīga,» norādīja mūziķis.

Koncertā piedalīsies dziedātāja Ieva Akuratere, aktrises Olga Dreģe un Lilita Ozoliņa, rokdziedātāji «Alex» un Atis Ieviņš, operdziedātājas Evita Zālīte, Sonora Vaice un Elīna Šimkus, tautas deju ansamblis «Dzintariņš», dziedošie Latvijas Nacionālā teātra un Dailes teātra aktieri Dita Lūriņa, Marija Bērziņa, Rēzija Kalniņa, Ģirts Ķesteris un Artis Robežnieks, dziedātāji Ralfs Eilands un Aija Andrejeva, koklētāja Laima Jansone, kā arī Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra pirmo vijoļu grupas koncertmeistars Raimonds Ozols. Par muzikālo pavadījumu rūpēsies instrumentālais ansamblis Kristapa Krievkalna vadībā.

Koncerts notiks televīzijas kanāla LNT «Patriotu nedēļas» programmā. Koncerta vadītāji būs Kristīne Garklāva un Māris Grigalis. Koncertu sola apmeklēt Valsts prezidents Raimonds Vējonis, kā arī citas augstas amatpersonas un goda viesi, bet ar video starpniecību sveicienus Latvijas 97.dzimšanas dienā nodos sabiedrībā zināmas personas un bijušies Valsts prezidenti.

Dziedātāja Ieva Akuratere minēja, ka koncertā kopā ar grupu «Pērkons» izpildīs «Zaļo dziesmu». Tāpat koncertā neizpaliks dziesma «Manai tautai», kuru pirmo reizi dziedātāja plašākam klausītāju lokam izpildīja 1986.gadā, kad nedrīkstēja dziedāt ne par brīvību, ne Dievu un arī ne par emigrējušo latviešu atgriešanos Latvijā.

«Jūtu, ka dziesmas būs ne tikai svinīgi patriotiskas, bet caur personisko prizmu laistas, lai varētu otrā atpazīt mīlestību uz savu tautu. Dziedātāji un mūziķi caur mākslu koncentrē milzīgu degsmes sajūtu, ar kuru dalās un iedvesmo klausītājus uz savas zemes mīlestības atklāsmi. Jo mēs, mūziķi, paši vairāk esam aizkustināti, jo vairāk tas aiziet līdz klausītājiem,» ir pārliecināta dziedātāja.

Lielkoncerts «Latvijas spēka dziesmas» tiks filmēts un 18.novembrī būs skatāms televīzijas kanālā LNT.

Koncerts sāksies plkst.18, un biļetes uz to var iegādāties «Biļešu paradīzes» tirdzniecības vietās.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu