Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Rīgā tuviešu rīkles dziedāšanas kvartets «Huun Huur Tu»

TVNET
Rīgā tuviešu rīkles dziedāšanas kvartets «Huun Huur Tu»
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Publicitātes foto

8. novembrī Rīgā uzstāsies tuviešu rīkles dziedāšanas kvartets, kas pašlaik ir ne tikai viens no spilgtākajiem etnomūzikas pārstāvjiem pasaulē, bet arī viens no pasaulē zināmākajiem Āzijas kolektīviem. «Huun Huur Tu» mūzika ir unikāla, maģiska un ietver sevī pilnu tuviešu folkloras mantojumu un rīkles dziedāšanas tradīciju.

Kopš 1992. gada grupa ir piedalījusies praktiski visos nozīmīgākajos world music festivālos, uzstājusies arī džeza un pat rokmūzikas festivālos, tā ir sniegusi vairāk nekā 2000 koncertu Eiropā un vairāk nekā 1500 koncertu ASV un Kanādā, daudzreiz uzstājusies visos kontinentos – Japānā, Austrālijā, Meksikā, Singapūrā un Malaizijā.

«Huun Huur Tu» izpilda tradicionālo tuviešu mūziku, demonstrējot publikai ne tikai pārsteidzošu rīkles dziedāšanas tehniku (hōmej), bet arī meistarīgi spēlē senos mūzikas instrumentus – igilu, bizānči, homusu, došpulūru, tunguru. Rīkles dziedāšanas unikālā iezīme ir tāda, ka izpildītājs izdzied uzreiz divas, dažreiz pat trīs notis vienlaicīgi, tādējādi radot savdabīgu daudzbalsīgu solo.

«Mēs necenšamies «izpildīt» mūziku,» saka grupas vadītājs Sajans Bapa. «Mēs sekojam mūzikai un ejam tur, kur tā mūs ved.»

Grupa ir uzstājusies kopā ar izciliem mūziķiem, dažādu mūzikas žanru pārstāvjiem, tādiem kā Stevie Wonder, Frank Zappa, Ry Cooder, Kronos Quartet, Shankar, Trilok Gurtu, Fun-Da-Mental, Kodo, Hazmat Modine, The Chieftains. 2006. gadā grupa tika nominēta BBC World Music Award – prestižākajai ikgadējai balvai etnomūzikas jomā.

Biļetes nopērkamas internetā un «Biļešu Servisa» kasēs visā Latvijā.

www.bilesuserviss.lv

www.huunhuurtu.ru

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu