Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

JRT top Ēča iestudējums «Gremētava: beigās viss aizgājušais pārvēršas dārgās atmiņās…»

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: publicitātes

30. oktobrī Jaunā Rīgas teātra Mazajā zālē notiks pirmizrāde režisora Ģirta Ēča iestudējumam «GRIMĒTAVA: beigās viss aizgājušais pārvēršas dārgās atmiņās…». Lugas autors ir japāņu rakstnieks Kunio Simidzu. Izrādes telpu iekārto Ģirts Ēcis, kostīmus veido Liene Rolšteina, savukārt buto dejas kustību konsultante ir Simona Orinska. Lomās: Regīna Razuma, Liena Šmukste, Inga Tropa, Kristīne Krūze vai Inga Alsiņa-Lasmane.

Iestudējumā satiekas četras aktrises, kuras gatavojas iziešanai uz skatuves, sapņo par neizspēlētām lomām, ķildojas, aprunā cita citu un skaidro attiecības. Kaislība uz teātri dažām no viņām likusi aizkavēties grimētavas telpās arī pēc nāves.

Baisās parādības savos dialogos iepin Čehova un Šekspīra rindas, piedzīvotās Otrā pasaules kara traumas un daudzslāņainu pašironiju.

Luga mērķtiecīgi izkristalizē aizskatuves dzīves noskaņu, vienlaicīgi nojaucot realitātes un nerealitātes telpas.

Aktrise Regīna Razuma: «Tā ir ticami neticama, nedaudz absurda un smieklīga pasaule, kurā aktrises cīnās ar saviem dēmoniem – zudušām cerībām, bailēm, greizsirdību, tukšumu, ilgām...»

Aktrise Kristīne Krūze: «Pamosties sapnī, spēlēt ēnu teātri ar savas apziņas driskām. Viss pāriet…»

Režisors Ģirts Ēcis: «Šī izrāde ir kā turpinājums pētījumam par mākslinieka iekšējo pasauli brīdī, kad viņš neatrodas uz skatuves un uz viņu neviens neskatās. Tā ir iespēja ieskatīties telpā, kas slēpta skatītāju acīm. Šī tēma tika aizsākta monoizrādē «Kontrabass» ar Gati Gāgu. Abus iestudējumus vieno arī tas, ka tie parāda, kā radoša personība gatavojas iziešanai uz skatuves.»

Biļetes JRT kasē Lāčplēša ielā 25, Rīgā, un internetā www.biletes.jrt.lv ir nopērkamas uz 15. un 19. novembra izrādēm.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu