Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Skolēni un pedagogi aicināti apmeklēt izglītības programmu «Skola Stūra mājā»

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Edgars Kalmēns/TVNET

No trešdienas, 3. septembra, aicinām 6. līdz 12. klašu skolēnus un pedagogus apmeklēt īpašu ekskursijas maršrutu – «Skola Stūra mājā», kas norisinās Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas projekta «Stūra māja. Lieta Nr.1914/2014» ietvaros.

Īpašais ekskursijas maršruts «Skola Stūra mājā» gida pavadībā (1,5 stundu) dod iespēju iepazīties ar lielāko daļu Stūra mājā apskatāmo materiālu – ēkas vēsturi, ieskatu Čekas pagrabos, kā arī izstādes «Latvieša koferis» apskati. Pēc ekskursijas beigām, skolēniem ir iespēja uzkavēties izstāžu telpās un patstāvīgi iepazīties arī ar pārējo izstāžu materiālu. Vienas biļetes cena 3 eiro. Maksimālais apmeklētāju skaits grupā (26 personas). Skolotājam, kurš pavada skolēnu grupu, ieeja ir bez maksas. Izglītības programmai «Skola Stūra mājā» grupu jāpiesaka iepriekš, izmantojot info@bilesuserviss.lv, vai zvanot pa tālr.: 67105220. Piesakot grupu, ir iespēja izvēlēties ekskursijas valodu – latviešu, krievu vai angļu valodas.

Kopš š.g. 1. maija ekspozīcijas «Stūra māja. Lieta Nr.1914/2014» Latvijas Okupācijas muzeja bezmaksas izstādi ir apskatījuši 28 560 apmeklētāji, ekskursiju «Čekas pagrabos» gida pavadībā ir izstaigājuši vairāk nekā 17 400 interesentu, bet piecas izstādes - «Draudzības (re)konstrukcija», «Latvieša koferis», «Par spīti visam», «10 lietu stāsti par cilvēku un varu» un «Liktens lietu muzejs» aplūkojuši 7576 apmeklētāji.

Lielās intereses dēļ biļetes ekskursijām «Čekas pagrabos» gida pavadībā aicinām iegādāties savlaicīgi «Biļešu serviss» kasēs vai internetā.

Līdz šim Eiropas kultūras galvaspilsētas vērienīgo ekspozīciju «Stūra māja. Lieta Nr.1914/2014» ir apmeklējuši daudzi ārvalstu tūristi un žurnālisti, Latvijas valsts augstākās amatpersonas un ārvalstu vēstnieki Latvijā. Baltijas ceļa 25.gadadienas pasākumu ietvaros ekspozīciju apmeklēja arī Lietuvas premjerministrs Aļģirds Butkevičs (Algirdas Butkevičius) un Igaunijas premjerministrs Tāvi Reivass (Taavi Rõivas).

Īpaši sagatavotā skolēnu programma Stūra mājā notiks Eiropas kultūras galvaspilsētas gada projekta «Stūra māja. Lieta Nr.1914/2014» pasākumu programmas ietvaros. Stūra mājas ekspozīcija ir atvērta līdz 19.oktobrim, piedāvājot bez maksas apmeklēt Okupācijas muzeja iekārtoto izstādi pirmajā stāvā, kā arī ekskursiju «Čekas pagrabos» gida pavadībā un piecas izstādes – «Draudzības (re)konstrukcija», «Latvieša koferis», «Par spīti visam», «10 lietu stāsti par cilvēku un varu» un «Liktens lietu muzejs», kas no dažādiem skatpunktiem traktē cilvēka un varas attiecības pagātnē, kuras joprojām iespaido mūsu šodienas apziņu. Stūra mājas ekspozīcija tapusi nodibinājumam Rīga 2014 sadarbībā ar Latvijas Okupācijas muzeju, biedrību «Mākslas telpa», Latvijas Trimdas muzeju, Latvijas Naivās mākslas muzeju, kultūras un mākslas biedrību «NOASS», Rīgas vēstures un kuģniecības muzeju un SIA «Kinolats».

Eiropas kultūras galvaspilsētas programmu organizē nodibinājums Rīga 2014 sadarbībā ar valsts, pašvaldības un nevalstiskajām kultūras organizācijām, radošajām apvienībām. Programmu finansē Rīgas dome, Kultūras ministrija un Eiropas Komisija. Rīga 2014 programmas partneris ir Lattelecom, kas arī nodrošina tehnoloģisko atbalstu. Iespēju bez raizēm uzņemt apmeklētājus un piedāvāt vērtīgo ekspozīciju apskatei Stūra mājā nodrošina Rīga 2014 oficiālais apdrošinātājs ERGO.

www.riga2014.org

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu