«Mēs ar ģimenīti ar mašīnu izbraucām no Rīgas un devāmies uz Baldones šosejas pusi. Ieraudzījām, ka cilvēki stāv. Apturējām mašīnu, un pagarinājām ķēdi,» viņš atklāj. Viņaprāt, tas bija viņa pienākums.
«Mūs tur arī fotografēja. Vēlāk Latvijas Universitātē bija arī izstāde. Es tur ieraudzīju bildi, kur redzama mana ģimene. Protams, palūdzu tās kopiju piemiņai,» atminas viens no Baltijas ceļa dalībniekiem.
Viņš domā: šobrīd jaunieši apmeklē Baltijas ceļa pasākumus, jo izjūt, ka okupācija varētu atkārtoties.
Tomēr citi divi kungi, kas atradās blakus, Baltijas ceļā nepiedalījās, jo nebija iespējas.
Viens no kungiem toreiz bija žurnālists, kuram nācās atrasties Rīgas mikrorajonā Āgenskalnā, bet otrs atradās gaisā, lidoja uz ārzemēm.
«Tajos laikos cilvēki atklāti runāja, ka jātiek no Krievijas vaļā. Paldies Dievam, ka tā arī notika,» pauž šīs dienas Baltijas ceļa pasākumu apmeklētājs. Viņš atminas, ka neilgi pēc Baltijas ceļa sākās Barikāžu laiks.
Nav vairs tās mijiedarbības starp Baltijas valstīm
Baltijas ceļa dalībnieks pauž, ka agrāk Baltijas valstis bija cieši vienotas. Šobrīd tas tā nav.
«Valdība nepilda savus tiešos pienākumus, jo Baltijas valstis nav vairs vienotas kā agrāk. Tai ir par to jāparūpējas,» viņš prāto.
Viņaprāt, visai Eiropai, tai skaitā Skandināvijai, jābūt savā starpā vienotiem. Jebkura tauta, nācija ir jāmīl, tai skaitā tās kultūra. Turklāt, katrai tautai ir tiesības būt saimniekam savā zemē.