Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

«Karmena» un Galā koncerts Siguldā piedzīvo triumfu

TVNET
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: Ilmārs Znotiņš

Trīs dienas, no 1. līdz 3. augustam, Sigulda kļuva par kultūras epicentru, uz skatuves pulcējot krāšņu pasaules līmeņa opermūzikas zvaigžņu un jauno censoņu buķeti un izpelnoties nebeidzamas skatītāju ovācijas un atzinību.

Skatītāju gaidītākie Siguldas Opermūzikas svētku notikumi bija operas «Karmena» brīvdabas iestudējums un krāšņais Galā koncerts. Karmena īpaši izcēlās ar to, ka galvenajās lomās iejutās «trīs franči» – Karmenas lomas atveidotāja Klementīne Margeine, Hosē lomas atveidotājs Filipe Do un Eskamiljo – Pjērs Īvs Privo. Ar sajūsmu un ovācijām tika uzņemta Maija Kovaļevska, kura Mikaēlas lomu «Karmenā» dziedājusi gan Metropolitēna operā Ņujorkā, gan Vīnes operā.

Galā koncertā apvienojās ārvalstu opermūzikas slavenības –izcilie baritoni Pjērs Īvs Privo (Francija) un Vitorio Vitelli (Itālija), izcilais gruzīnu soprāns Iano Tamar un augstvērtīgais tenors Filipe Do (Francija). Īpaša uzmanība tika pievērsta arī Latvijas izcilajiem dziedātājiem – pieredzes bagātajam Krišjānim Norvelim un uzlecošajām opermūzikas zvaigznēm Rihardam Mačanovskim, Olgai Jakovļevai un Dinārai Rudānei, kuri jau veiksmīgi sevi pieteikuši opermūzikas pasaulē. «Saldais ēdiens» skatītājiem neapšaubāmi bija Siguldas Opermūzikas svētku Galā koncerta «megazvaigzne» Marselo Alvaress (Argentīna).

Siguldas Opermūzikas svētku idejas autors un mākslinieciskais producents Dainis Kalns par šā gada Opermūzikas svētkiem stāsta: «Esmu gandarīts, ka Latvijas publikai bija iespēja iepazīt tāda līmeņa dziedātāju, kurš šobrīd tiek uzskatīts par pieprasītāko tenoru pasaulē. Alvaresu dēvēju par «prieka vēstnesi» – viņa talants un panākumi nav aizēnojuši viņa sirsnību un cilvēcību, un viņa starojums no skatuves ir apbrīnojams. Lieliskas atsauksmes saņēmām par «Karmenas» iestudējumu – režiju, scenogrāfiju, tērpiem un, protams, mākslinieku sniegumu. Šogad Opermūzikas svētkos izdevās realizēt visu cerēto un pat vēl vairāk.»

Siguldas novada Domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics norāda, ka šā gada Opermūzikas svētki pulcējuši daudzus skatītājus: «Šogad pirmo reizi Siguldas novada pašvaldība bija Opermūzikas svētku organizatora statusā, un esam gandarīti, ka ieguldītais darbs ir sevi attaisnojis. Nedēļas nogalē Opermūzikas svētkus apmeklēja vairāk nekā 8000 skatītāju. Emocijas skatītāju rindās bija neaprakstāmas un mākslinieku sniegums – izcils. Skatītāju mīlestība bija jūtama visos Opermūzikas svētku pasākumos.»

Opermūzikas svētku ietvaros notika arī ieskaņas koncerts «No latviešu līdz pasaules klasikai» Siguldas Jaunās pils dārzā, izrāde bērniem «Sapņu zirgs», garīgās mūzikas koncerts Siguldas evaņģēliski luteriskajā baznīcā un plaša bezmaksas kultūras programma.

Siguldas Opermūzikas svētkus piedāvāja Siguldas novada pašvaldība un mākslinieciskais producents Dainis Kalns. XXII starptautiskie Siguldas Opermūzikas svētki ir iekļauti arī projekta «Rīga – Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014» pasākumu programmā.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu