Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Judinas pirmais lirikas romāns «Divi. Pusnakts sarunas»

TVNET
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: Facebook

«Kriminālromānu cienītājiem rakstnieces un publicistes Daces Judinas vārds jau ir labi pazīstams. Apgāds Zvaigzne ABC izdevis sešus viņas detektīvromānus. Nu mūsu prozaiķe piedāvā lasītājam iepazīt gluži citu savas radošās personības šķautni – liriku. Pārdomas par laiku un telpu, par vientulību un divatni, par piederēšanu un neatkarību. Dzejniece izvēlējusies īpašu formu – dialogu – un pie jaunām atklāsmēm nonāk, sarunājoties ar mīļoto cilvēku. Dzejnieces sarunu partneris ir Arturs Nīmanis – mūziķis, webdizainers, sapņotājs,» stāsta grāmatas redaktore Gundega Sēja.

30. jūlijā 17.00 Apgāda Zvaigzne ABC pasākumu zālē pagrabstāvā sveču gaismā un vasarīgā gaisotnē izbaudīsim radošo autorvakaru «Divi. Pusnakts sarunas», kas būs Daces Judinas un Artura Nīmaņa tāda paša nosaukuma dzejas un eseju kopkrājuma atvēršana un šajā krājumā iekļautā CD pirmatskaņojums.

Rakstniece un publiciste Dace Judina: «Tas ir noticis – 1. jūlija virtuālais signāleksemplārs ir pārtapis glītā grāmatu kaudzītē uz mūsu galda. Krājumā lasāmas manas dzejdomas (skarbas, smeldzīgas, rūgtas, gaišas, liriskas, domīgas – kā pati dzīve), kas ilgi jo ilgi krājušās kladītēs, mapēs un atvilktnēs. Laikam jau pie visa vainīgi Romantiskie Detektīvu vakari, kuros pēdējo piecu gadu laikā apbraukātas vairāk nekā 60 vietas Latvijā. Aktieris Andris Bulis, izbraukumos iejuzdamies Detektīva tēlā, palaikam lasīja ne tikai manu romānu fragmentus, bet arī savus dzejoļus, ko papildināja Toma Juhņeviča speciāli komponēta mūzika. Tāpēc, kad Likteņvecis pilnīgi nejauši (hmm, kā zināms – dzīvē nekas nenotiek nejauši!) saveda mūs kopā ar elektroniskās mūzikas komponistu, mūziķi Arturu Nīmani, kurš turklāt raksta arī dzejdomas, dziesmu tekstus un esejas, pilnīgi likumsakarīgi radās ideja – nu, pamēģināsim. Jo vairāk tāpēc, ka mums ir ļoti līdzīgs, lai neteiktu – vienāds, skatījums uz lietām, pasauli, cilvēkiem un vērtībām. Tā tapa dubultkrājums – kā meditatīva saruna par cilvēkam visbūtiskāko.»

Arturs Nīmanis šobrīd laikam vairāk priecājas par savu CD: «Pusi dzīves sapņoju, un tagad tas ir piepildījies!» Divdesmit instrumentāli skaņdarbi meditācijai, pārdomām un dvēselei – smalki, dziļi, slāņaini, izjūtām un pārdomām bagāti. Grāmatā ir arī viņa dzejdomas – tikpat niansētas kā mūzika.
Arturs ir arī grāmatas un CD dizaina un mākslinieciskā ietērpa autors. Dziesmu oriģināli klausāmi Artura online mūzikas vietnē www.draugiem.lv/arturs.

Pieejama arī e-grāmata.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu