Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Rīgā tapis lielākais ielu mākslas darbs Baltijā «Saule, Pērkons, Daugava»

TVNET
Rīgā tapis lielākais ielu mākslas darbs Baltijā «Saule, Pērkons, Daugava»
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 1
Foto: publicitātes

Šonedēļ Rīgā tapis Baltijā lielākais ēkas sienas zīmējums «Saule, Pērkons, Daugava». To veidojuši Latvijā pazīstamie ielu mākslinieki KIWIE un RUDENS STENCIL festivāla «Blank Canvas» laikā, popularizējot ielu mākslas un grafiti kultūru. Mākslas darbs sapludina seno ar mūsdienīgo, liekot domāt par mūžīgām vērtībām.

«Saule. Pērkons. Daugava» attēlo tāda paša nosaukuma dziesmu. Iespaidīgais zīmējums, kas realizēts grafiti tehnikā, brīvi pieejamsapskateiTallinas ielā 46 (starp Čaka un Barona ielu).

«Brīdī, kad atradām šo sienu, bija skaidrs - jāveido kaut kas masīvs un iespaidīgs. Diezgan ātri nonācām pie idejas radīt remiksu starp tradicionālo un jauno, veidojot vēl nebijušu savienojumu. Ēkas zīmējums tapis, iedvesmojoties no 1938. gada Dziesmu svētku plakāta,» par «Saule. Pērkons. Daugava» ideju stāsta ielu mākslinieks KIWIE.

«Dziesmu un Deju svētkos šo dziesmu izpilda kā neoficiālo himnu. Vārdi ir no Raiņa poēmas «Daugava». Tikai retais mūsdienu cilvēks apzinās šīs poēmas vārdu nopietnību un patiesumu. Interesants fakts, ka Rainis poēmu sarakstīja pirms 100 gadiem, taču, palūkojoties uz pašreizējiem notikumiem, ir skaidrs, ka fundamentāli problēmjautājumi ir palikuši un procesi sabiedrībā ir gaužām līdzīgi jau iepriekš redzētajiem un piedzīvotajiem,» par projekta ideju pārdomās dalās ielu mākslinieks RUDENS STENCIL (Dainis Rudens).

Siena, uz kā veidots krāsojums, ir 22m augsta un 35m plata, kopumā aptverot 800m² zīmējuma.Mākslas darba izveidošana prasīja vairāk kā 16 dienas, strādājot katru dienu no rīta līdz vakaram. Zīmējuma tapšana sasaucas ar dziesmu – mākslinieki krāsoja gan saulē un karstumā, gan negaisa un pērkona laikā.

Izstrādājot zīmējuma konceptu, tā izveidē piedalījās latviešu literatūrzinātniece Janīna Kursīte un latvju zīmju pazinējs un mākslinieks Modris Tenisons, kurš detalizēti sekoja līdzi zīmējuma izstrādei no pirmās līdz pēdējai mākslas darba tapšanas dienai. Diskutējot ar Andri Gaili, mākslinieki spēja padziļinātāk izprast vēstures faktus un laikus, kas saistās ar poēmas «Daugava» tapšanas laiku. Sienas krāsojumu realizēt palīdzēja jaunais mākslinieks Ēriks Caune. 800m²apjomīgais ielu mākslas projekts tapis sadarbībā ar Rīga 2014 un mājas saimnieka atbalstu.

Mākslas darba atklāšanā piedalījās kopkoris Airas Birziņas vadībā apvienojoties dalībniekiem no koriem «Balsis», «Norise» un «Soare».

Märksõnad

Nepalaid garām!

Tagasi üles