Izmantoju iespēju vērot mūziķu uzstāšanos arī uz dažādām dienas skatuvēm, kas bija izveidotas arī tādās ikdienišķās vietās kā, piemēram, konferenču centrs, tādējādi radot mazāk atmosfērisku vidi, taču ļaujot tādu mākslinieku kā «Phantogram» vai Deimona Albarna priekšnesumus baudīt pavisam tuvu, bez traucējošās klubu drūzmas. «Phantogram» soliste, starp citu, uz skatuves kāpa ar pavisam aizsmakušu balsi, sākotnēji radot bažas, vai uzstāšanās vispār būs iespējama, tomēr nodziedāja ļoti skaistu koncertu, iespējams, pateicoties arī milzīgajai publikas atsaucībai un atbalstam.
Par vienu no baudāmākajiem SXSW koncertiem negaidot izvērtās arī Alena Stouna (Allen Stone) uzstāšanās, kura noslēdza priekšpēdējo festivāla nakti. Šo mūziķi parasti ierindo pie soul un R&B dziedātājiem, tomēr Stouns pats sevi dēvē par dvēselisku hipiju. Dvēseliskuma, harismas un lipīga dzīvesprieka viņam tiešām netrūkst, ko juta pat noguruma pārņemtākā publikas daļa (kas, iespējams, biju es), nespējot nesmaidīt un nedejot kopā ar Stounu.
Pieminēšanas vērtas noteikti ir arī Lēdijas Gāgas, kā arī Jay Z un Kanye West uzstāšanās. Biļetes uz šiem koncertiem tika izlozētas starp festivāla karšu īpašniekiem, tādējādi padarot tos jo īpaši iekārojamus. Kā zināms, Gāga arī šoreiz provocēja ar sabiedrībā pieņemto robežu pārkāpšanu, uzstāšanās laikā ļaujot sevi apvemt, tomēr personīgu iespaidu par Lēdijas priekšnesumu man nav, jo savā īpašumā ieguvu biļetes uz Jay Z un Kanye West koncertu. Tomēr, ierodoties koncerta vietā, sapratu, ka šī nebūt nav ļoti ekskluzīva iespēja – cilvēku rinda stiepās vairāku kvartālu garumā. Acīmredzot koncerta rīkotāji nebija aprēķinājuši zāles ietilpību un drošības noteikumu dēļ daudzi pat pēc stundām ilgas gaidīšanas tā arī netika iekšā. Tomēr neapmierinātais pūlis nepalika parādā visai asprātīgu atbildes reakciju, skaļi skandinot «Apple» zīmola vārdu (koncertu sponsorēja «Samsung Galaxy»). Jāatzīst, ka ārpus organizatoriskajām problēmām koncerts tiešām bija visai iespaidīgs – abi mākslinieki ir gluži vai svēto kārtā ļoti daudziem amerikāņiem un ne tikai, tāpēc katra dziesma tika uzņemta ar vētrainu, atsaucības pilnu reakciju.
Mans SXSW redzēto mākslinieku saraksts izvērtās iespaidīgs, un tas bija iespējams tāpēc, ka liela daļa no sniegtajiem koncertiem ir showcase tipa, kur uzstāšanās mēdz būt īsākas nekā ierasts, kamēr garās rindas pie klubiem kādreiz nozīmē to, ka sanāks dzirdēt vien koncerta pēdējo dziesmu (kas MR MS gadījumā noteikti bija ilgās gaidīšanas vērta). Skaidrs ir tas, ka jebkuram mūzikas mīlim SXSW festivāls liks justies ka mazam bērnam saldumu veikalā – nedaudz apjukušam, mazliet eiforiskam un dedzības pilnam nogaršot pēc iespējas vairāk.