Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Tallinas mūzikas nedēļas konferencē piedalīsies «Pussy Riot»

TVNET
Tallinas mūzikas nedēļas konferencē piedalīsies «Pussy Riot»
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 2

Šogad Tallinas Mūzikas nedēļas konferences dalībnieku starpā ir «Pussy Riot», Roberts Levins, Bobs Stenlijs, bet konferenci atklās Igaunijas prezidents Tomass Hendriks Ilvess. No 27. līdz 30. martam šis nozīmīgais Ziemeļvalstu un Baltijas reģiona mūzikas notikums pulcēs nozares ietekmīgākos cilvēkus, aktīvistus un žurnālistus, kā arī 227 grupas no 20 valstīm.

TMN konference notiek jau sesto gadu, tā sāksies piektdien, 28. martā, pulksten 10, kad to ar savu runu atklās Igaunijas prezidents Tomass Hendriks Ilvess (Toomas Hendrik Ilves), kas ir kaismīgs mūzikas un kultūras lomas politiskās brīvības un progresa nodrošināšanā aizstāvis.

Pēc tam sekos diskusija par mūziķiem pret totalitārisma varu kopā ar Krievijas protesta pankgrupu «Pussy Riot». Diskusiju vadīs Artemijs Troickis, viens no ietekmīgākajiem kultūras cilvēkiem Krievijā.

Šā gada galvenais lektors ir Roberts Levins (Robert Levine), bijušais «Billboard» žurnāla atbildīgais redaktors un grāmatas «Free Ride», kuru «New York Times Book Review» nosauca par «grāmatu, kam jāmaina diskusijas par kultūras nākotni», autors.

Citu spilgtāko mirkļu skaitā ir intervija ar Kerli, visu laiku veiksmīgāko Igaunijas popmūziķi. Viņas mūzika ir izmantota Tima Bērtona (Tim Burton) filmās, skanējusi SXSW un Lollapalooza festivālos, kā arī viņa ir piedalījusies Demijas Lovato (Demi Lovato) Apvienotās Karalistes Ziemassvētku Top 1 dziesmas «Skyscraper» tapšanā.

Olijs Bārnss (Olly Barnes) (Rdio), Džonatans Forsters (Jonathan Forster) (Spotify) un Metjū Molinero (Mathieu Molinero) (Deezer) apspriedīs, kā straumēšana varētu apturēt mūzikas industrijas kritumu.

«MOJO Magazine» žurnālists Kīrons Tailers (Kieron Tyler) intervēs grupas «Saint Etienne» pārstāvi Bobu Stenliju (Bob Stanley), kas ir populārs mūziķis un grāmatas «Yeah Yeah Yeah: The Story of Modern Pop», kuru žurnāls «Sunday Times» un ierakstu kompānija «Rough Trade» atzinusi par 2013. gada labāko mūzikas grāmatu, autors.

TMN konference, kas notiks «Nordic Hotel Forum», piedāvās bagātīgu paleti ar asprātīgām, dziļām un dzīvīgām diskusijām un semināriem. Tajā tiks apspriestas autortiesības digitālajā ērā, mūzikas straumēšanas nākotne, veidi, kā zīmoli var sadarboties ar mūzikas pasākumiem, un klasiskās mūzikas mākslinieku un komponistu reklamēšanas iespējas. Konference tiks nobeigta ar aizraujošo «Check My Demo» sesiju, kurā nozares eksperti sniegs savus atklātos komentārus par dažu festivāla dalībnieku ierakstiem.

Pilna konferences programma ar tēmām un lektoriem ir pieejama TMN mājaslapā.

www.tallinnmusicweek.ee

Festivāla biļete maksā EUR 45.99 un ir nopērkama www.bilesuserviss.lv

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu