Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Izdots Sandro Veronēzi jaunākais romāns «Pagātnes spēks»

TVNET
Izdots Sandro Veronēzi jaunākais romāns «Pagātnes spēks»
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 1
Foto: publicitātes

Klajā nācis mūsdienu itāļu rakstnieka Sandro Veronēzi (Sandro Veronesi) romāns «Pagātnes spēks» («La forza del passato») ar detektīvromāna cienīgu spriedzi un pārsteidzošiem sižeta pavērsieniem. Darbs, kas lasītājam liek saprast, ka patiesībā tas lasa tikai un vienīgi par paša dzīves visdziļākajām dzelmēm. Grāmatu latviešu valodā izdevis «Jāņa Rozes apgāds».

Romāna galvenais varonis ir četrdesmitgadnieks Džanni Ordzans, bērnu grāmatu rakstnieks un gādīgs ģimenes tēvs. Džanni rāmā dzīve tiek satricināta dienā, kad viņu uzrunā dīvains taksists, kurš zina viņa privātās dzīves sīkumus. Viltus taksists apgalvo, ka bijis rakstnieka nesen mirušā tēva labākais draugs, vienīgais, ar kuru tam bijusi kopīga slepenā pagrīdes dzīve. Tēvs nemaz nebija tas, par ko visi viņu uzskatījuši, – patiesībā viņš bijis krievu spiegs, KGB aģents.

Sāk drupt Džanni stabilās dzīves sargājošās sienas, ko viņš neatlaidīgi būvējis ap sevi un savu ģimeni. Līdz ar apjausmu par ieilgušu radošo krīzi viņu pamazām pārņem stindzinoša atklāsme par nebeidzamu izlikšanos, kurā allaž piedalījies arī viņš pats, naivi meklēdams rāmu un harmonisku dzīvi. Rakstnieks aptver, ka citāds izrādās ne vien mirušais tēvs un sieva, bet arī viņš pats un paša pieredzētā pagātne.

«Pagātnes spēks»
«Pagātnes spēks» Foto: publicitātes

Par autoru

Sandro Veronēzi ir viens no ievērojamākajiem mūsdienu itāļu rakstniekiem. Par savu romānu «Pagātnes spēks» 2000.gadā autors saņēmis prestižos apbalvojumus Premio Campiello un Premio Viareggio. «Jāņa Rozes apgādā» latviešu valodā līdz šim ir iznākuši divi Sandro Veronēzi romāni – «Rāmais haoss» (2010) un «XY» (2012). No itāļu valodas tulkojusi Dace Meiere. Mākslinieciskais noformējums - Sana Romanovska. Grāmata izdota ar Eiropas Komisijas atbalstu.

www.jr.lv

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu