Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Paziņoti Liepājas Kultūras balvas 2014 ieguvēji

TVNET
Paziņoti Liepājas Kultūras balvas 2014 ieguvēji
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: publicitātes

27. februārī Liepājas Dizaina un mākslas vidusskolas telpās notika Liepājas Kultūras balvas 2014 pasniegšanas ceremonija. Sapulcējušos kultūras nozares darbiniekus un Kultūras balvas nominantus muzikāli priecēja Liepājā dzimusī, dziedošā aktrise Karīna Tatarinova, kā arī Artūrs Noviks – akordeons – un Mareks Auziņš – kontrabass. Klātesošos uzrunāja Liepājas Kultūras pārvaldes vadītājs Juris Jirgens, pasniedzot gan pašvaldības pateicības, gan nosaucot «Liepājas Kultūras balvas 2014» ieguvējus.

Liepājas pilsētas domes pateicības tika pasniegtas:

Liepājas muzejam

Par interaktīvas ekspozīcijas «Dienvidkurzemes ļaudis, dzīve un darbs» izveidi.

Liepājas teātrim

Par izrādes «Stavangera» (Pulp People) panākumiem nozīmīgos starptautiskos festivālos.

Liepājas Simfoniskajam orķestrim

Par 2014. gadā īstenotiem sadarbības projektiem gan Latvijā, gan pasaulē.

Liepājas Bērnu un jaunatnes centram

Par sekmīgi organizēto masku gājienu «Piparkūku ceļojums» un jauniešu mūzikla «Dejas tumsā» iestudējumu.

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauktajam korim «Laiks» un diriģentei Ilzei Balodei

Par panākumiem Latvijas un starptautiskā mērogā, piedaloties 8. Pasaules koru olimpiādes norisēs un 8. Starptautiskajā Rimini koru konkursā Itālijā.

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauniešu korim «Intis» un diriģentei Ilzei Valcei

Par panākumiem Latvijas un starptautiskā mērogā, piedaloties 8. Pasaules koru olimpiādes norisēs un 8. Starptautiskajā Rimini koru konkursā Itālijā un 17. Baltijas valstu studentu Dziesmu un deju svētkos «Gaudeamus».

Liepājas Universitātes sieviešu korim «Atbalss» un diriģentei Ilzei Valcei

Par panākumiem Latvijas un starptautiskā mērogā, piedaloties 8. Pasaules koru olimpiādes norisēs un 17. Baltijas valstu studentu Dziesmu un deju svētku «Gaudeamus» veidošanā.

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Tautas deju ansamblim «Rucavietis»

Par aktīvu un radošu darbu 60 gadu garumā.

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Jauniešu teātra studijai

Par radošiem sasniegumiem 2014. gadā.

Bērnu un jauniešu radošās izaugsmes studijai biedrība «Gaismiņa»

Par muzikālās un radošās izaugsmes veicināšanu Liepājas jaunajā paaudzē 20 gadu garumā.

Biedrībai «Liepājas modes un mākslas studija»

Par «Liepājas Modes Svētku» organizēšanu, modes un mākslas attīstīšanu Liepājā.

Kristīnei Finkai

Par nozares patriotismu un ieguldījumu Liepājas tautas deju kultūras attīstībā.

Foto: publicitātes

«Liepājas Kultūras balvu 2014» un prēmiju 850 eiro apmērā saņēma Emiļa Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolas meiteņu koris un diriģents Andris Kontauts par izcīnīto Čempionu titulu 8. Pasaules koru olimpiādē viendabīgo jauniešu koru kategorijā un mērķtiecīgu darbu, tiecoties pēc visaugstākajiem muzikālajiem un mākslinieciskajiem mērķiem.

«Liepājas Kultūras balvu 2014» un prēmiju 850 eiro apmērā saņēma žurnāla «Creative Coast» radošā komanda par Liepājas radošo industriju apzināšanu, dokumentēšanu un izpratnes veidošanu par radošajām industrijām un radošumu.

«Liepājas Kultūras balvu 2014» un prēmiju 1000 eiro apmērā saņēma dokumentālās filmas «Kosmopolītiskā Liepāja» un «Glābēji» radošā komanda par Liepājas izaugsmes, kultūras un pilsētvides dokumentēšanu un kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanu.

«Liepājas Kultūras balvu 2014» un prēmiju 1500 eiro apmērā saņēma Liepājas teātra aktieris Egons Dombrovskis par pašatdevīgu darbu veidojot un izdzīvojot lomas Liepājas teātrī un izcilu Vinstona Smita lomas atveidojumu Liepājas teātra iestudējumā «1984».

Iesniegtos pieteikumus Kultūras balvai izvērtēja Liepājas Kultūras pārvaldes vadītājs Juris Jirgens, Liepājas Universitātes Senāta priekšsēdētāja un Humanitāro un mākslas zinātņu fakultātes dekāne Zanda Gūtmane, Latvijas Radio 3 Klasika programmu vadītāja un muzikoloģe Ilze Medne, laikraksta «Diena» žurnālists un teātra kritiķis Atis Rozentāls, Latvijas Radošo savienību padomes ģenerālsekretārs Haralds Matulis un Liepājas teātra aktrise un Liepājas Kultūras balva 2013 laureāte Agnese Jēkabsone, savukārt komisijas priekšsēdētājs bija Vilnis Vitkovskis, Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks izglītības, kultūras un sporta jautājumos.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu