Bībelē matemātiskās konstantes Pī (π) vērtība ir 3.0. Tas nav pareizi. Šeit Bībelei bija iespēja parādīt, ka tā kaut ko tomēr zina... Būtībā jau fiziķis Galileo Galilejs bija viens no pirmajiem, kas precīzi definēja: «Bībele nemāca, kā debesis uzbūvētas, Bībele māca, kā tajās nokļūt.»
Vēlaties ierīkot planetāriju, lūdzu! Tur var daudz ko iemācīties.
- Bet vai tiešām baznīcas vietā?
Nīls: Redziet, es nāku no valsts (ASV - aut.), kur reliģijas brīvība ir ļoti augstā vērtē. Es tikai kļūstu nikns tajā brīdī, kad reliģiju cenšas ienest zinātnes stundās. Ko es varbūt izdarītu, ja man būtu teikšana, - es atstātu baznīcu savā vietā kā kultūrvēsturisku ēku un planetāriju uzbūvētu blakus. Rezultātā mēs iegūstam uzreiz divus tūrisma mērķus (smejas).
Gadiem ilgi planētas labākie zinātnieki cenšas noskaidrot, kas ir un kur slēpjas melnā matērija jeb tā dēvētā slēptā masa, ko uzrāda aprēķinātā starpība starp Visuma kopējo masu (aprēķins veikts netieši, mērot gravitācijas spēkus) un tās redzamo daļu, ko veido planētas, zvaigznes, gāzu mākoņi un citi Visumā sastopamie objekti.
- Kas varētu notikt zinātnes laukā vēl turpmākajos 35 gados, lai varētu atkal ķerties klāt jaunam seriālam?
Nīls: Ja mēs atklātu kosmosā dzīvību, tas būtu pietiekams iemesls vēl trīspadsmit jaunām sērijām.
- Vai tas tiešām var notikt?
Nīls: Mēs meklējam. Redziet, astrofizikā labā lieta ir tā, ka mēs zinām, kādas misijas tiek plānotas, kurp tās dosies. Līdz ar to, ja šāds atklājums notiks, tad tas būs pateicoties kādām no šīm misijām. Piemēram, turpmākajos divdesmit, trīsdesmit gados mēs uzzināsim, vai uz Marsa ir bijusi dzīvība. Arī citos Saules sistēmas nostūros. Ja mēs atklāsim dzīvību, kas nav uz DNS bāzes, tad tas būs - «Vou! Ir vēl kāds cits veids, kā būt dzīvam!» Vēl mēs varētu atklāt, kas tā melnā matērija tāda un tumšā enerģija. Tas būtu lieliski!