Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Eltons Džons turpina kritizēt Putinu

LETA
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 3
Foto: Reuters/ScanPix

Britu mūziķis Eltons Džons (Elton John) trešdien nosodījis Krievijā pastāvošo «homoseksuālisma propagandas» aizliegumu, jo tas pieļaujot homofobiju un sniedzot likuma aizsardzību ekstrēmistiem. Džons pirms mēneša uzstājās Maskavā un klausītāju priekšā nopēla aizliegumu.

Prezidents Vladimirs Putins šonedēļ nāca klajā ar paziņojumu, ka valstī pret gejiem esot labvēlīga attieksme. Kā piemēru viņš minēja Džona lielo popularitāti.

«Paša pieredzētais man apliecināja mediju rakstu patiesumu, kopš propagandas likumprojekts kļuva par federālu likumu: ka tas attaisno ļaunu homofobiju un sniedz ekstrēmistiem juridisku aizsardzību, lai tie pārkāptu cilvēka pamattiesības,» trešdien publiskotā paziņojumā norāda Džons. «Katram bija kāds stāsts par vārdisku vai fizisku aizskaršanu darbā, bārā, restorānā vai uz ielas, kopš likums stājies spēkā.»

Džons, kurš dzīvo kopā ar savu partneri Deividu Fērnišu un audzina divus dēlus, norādīja, ka likums Krievijas sabiedrībā radot aplamu priekšstatu par viendzimuma pāriem. «Sevišķi lielu vilšanos sagādā tas, ka likums homoseksuālismu liek vienā maisā ar bērnu seksuālu izmantošanu. Šādu pieņēmumu noraida neskaitāmi zinātniski pētījumi,» viņš uzsver.

Krievijas likums aizliedz «homoseksuālisma propagandas» izplatīšanu jauniešiem. To nosodījuši gan daudzi Rietumu mūziķi, gan arī cilvēktiesību aktīvisti.

Homoseksualitāti Krievija dekriminalizēja 1993. gadā, bet vēl līdz pat 1999. gadam tā tika klasificēta kā garīga slimība.

Krievijas sabiedrībā joprojām valda homofobiski uzskati. Martā pētījumu centra «Levada» aptaujā atklājās, ka 34% Krievijas iedzīvotāju homoseksualitāti uzskata par slimību, ko vajadzētu ārstēt.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 3

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu