Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Metālmūzikas Gada balvai nominēts pēdējais Brīzes disks

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Kaspars Ūdris

«Credo» ģitārista Armanda Alkšņa sacerētais konceptalbums «Roksāga: Senā Kursa», kurā vienu no galvenajām - skandināvu dieva Odina lomu - iedziedājis Aivars Brīze, šobrīd nonācis Latvijas Metālmūzikas Gada balvas balsošanā. Atgādinām, ka Brīze nomira 2013. gadā.

Albuma pamatu veido uz faktiem balstīts stāsts par to, kā ap mūsu ēras 920. gadu vikingu vadonis Egils Skallagrimsons kopā ar brāli Torolfu un vēl veselu sekotāju pūli ieradies pie senajiem kuršiem laupīšanas nolūkos. Tomēr viņš ticis sagūstīts līdz ar visiem pārējiem vikingiem un iemests pagrabā. Kamēr kurši svinējuši uzvaru, Egilam izdevies atsiet rokas, atbrīvot arī savus biedrus un izbēgt, lai savukārt vēlreiz mēģinātu uzbrukt kuršiem. Pēc pamatīga slaktiņa vikingu sirotāji tomēr bijuši spiesti bēgt atpakaļ uz saviem kuģiem. Šo stāstu no senākām sāgām vispirms literāri apstrādājis un sakārtojis divpadsmitā gadsimta islandiešu pazīstamākais autors Snorri Sturlusons, vēlāk to par akurātu atzinuši mūsdienu vēsturnieki, bet Armands Alksnis uz tā pamata būvējis savas apjomīgās «Roksāgas: Senā Kursa» sižetu. Tas izklāstīts 25 dziesmu veidā, kuras katra sarakstīta no sava personāža skatpunkta - interesants un latviešu mūzikā reti izmantots paņēmiens.

Roksāgas autors pieaicinājis veselu plejādi instrumentālistu un vokālistu. Egila partijas izpilda Ivo Fomins, Torolfa loma tikusi Jānim Buķelim, memmesdēliņu Loķi tēlo Andris Ērglis, bet kuršu meiteni Mari, kas drīzāk gatava doties līdzi vīrišķīgajam laupītājam, - Paula Dukure. Tomēr visneaizmirstamāko iespaidu ar savu spēku un pārliecību atstāj Aivars Brīze dieva Odina lomā.

Ja klausītāji grib pēdējo reizi izrādīt godu Aivaram Brīzem, kurš īsi pēc «Roksāgas: Senā Kursa» ieraksta pabeigšanas pēkšņi mira no akūtas plaušu slimības, fani var piedalīties Metālmūzikas Gada balvas balsošanā. Balsot var gan par «Roksāgu» labākā smagās mūzikas albuma kategorijā, gan ierakstīt Aivara Brīzes vārdu labākā vokālista ailītē. Var izrādīt atbalstu arī «Roksāgas» autoram un norādīt Armandu Alksni kā labāko instrumentālistu. Savas dzīves laikā Aivars Brīze ne reizi netika saņēmis Latvijas Metālmūzikas Gada balvu, bet klausītājiem tagad ir iespēja viņa piemiņai iebalsot Aivaru Brīzi labākā vokālista godā «ar atpakaļejošu datumu».

Balsošana Metālmūzikas Gada balvā ilgs vēl tikai 24 stundas: līdz 15. janvārim par to var nobalsot šeit:

Balso šeit

No katra datora vai mobilās ierīces var balsot ne vairāk kā vienu reizi. Apbalvošanas ceremonija un lielkoncerts notiks 16. janvāra vakarā klubā «Melnā Piektdiena», uzstāsies citas nominētās grupas — «Biomorph», «Green Novice», «Diseim», «Deodium» un citas.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu