Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Valters Sīlis: lasot un radot šo lugu, es patiešām smējos!

TVNET
Valters Sīlis: lasot un radot šo lugu, es patiešām smējos!
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Nacionālais teātris

Latvijas Nacionālajā teātrī šodien, 28.novembrī, pirmizrāde Ričarda Bīna komēdijai «Divu kungu kalps. Anno 1963» («One Man, Two Guvnors») Valtera Sīļa režijā. Galvenajās lomās Mārtiņš Egliens, Madara Botmane un Ģirts Liuziniks. Kā atzīst pats režisors, Valters Sīlis, - šī būs ļoti smieklīga komēdija!

Šai komēdijai Anglijā pēdējo pāris gadu laikā bijuši vārda tiešā nozīmē grandiozi panākumi – ne tikai smieklīgo pārpratumu vai brīnišķīgo aktierdarbu dēļ, drīzāk jāsecina, ka sabiedrībā valda nostalģija pēc 60. gadu puķu bērnu brīvības.

Luga ir slavenās Karlo Goldoni komēdijas «Divu kungu kalps» komiskās situācijas un tēlu attiecību pārlikums uz sešdesmito gadu Angliju. Lugas centrā mūziķis Frensiss, kuram, cīnoties ar trūkumu un ēstgribu, rodas ideja – kļūt vienlaikus par Rosko miesassargu un Stenlija palīgu, saņemot algu no abiem un visiem spēkiem cenšoties aizkavēt viņu sastapšanos. Protams, ka Rosko, aiz kura vārda slēpjas kāda meitene, un Stenlijs mīl viens otru.

«Viens no iemesliem, kāpēc izvēlējos šo lugu, ir tas, ka, jau pirmo reizi to lasot, es patiešām smējos. Tā atgadās salīdzinoši reti. Luga ir tīra komēdija, un tajā pašā laikā tā ir gudra un stāsta par noteiktu vēsturisku periodu,» atklāj režisors Valters Sīlis.

Režisors uzsver, ka izrāde ir stāsts par cilvēku, kam jāsitas kā plikam pa nātrēm, meklējot visdažādākos variantus, kā nopelnīt vismaz tik daudz, lai izdzīvotu.

«Tas ir stāsts par cilvēku, kam, lai paēstu, ir jāizdara neiespējamais. Joki ir raupji un rupji, bet tiem ir savs stils. Daļa joku veidoti tā, ka joks ir joka dēļ, bet tas tiek darīts ar prieku, nevis ar aprēķinu,» paskaidro režisors.

Runājot par lugas žanru - «Divu kungu kalps» ir pierādījums divu komēdijas tradīciju saspēlei. «Itālijā viduslaikos radusies delartiskā komēdija ir apvienota ar angļu farsa elementiem, un tas, kā to visu salikt kopā, ir interesants uzdevums. Tāpat mans uzdevums ir panākt uz skatuves skaisto un eleganto 60. gadu stilistiku, kāda valdīja Anglijā,» par savu darbu runā režisors.

Izrādē

īpaša vieta ir atvēlēta speciāli šai izrādei rakstītai Granta Oldinga oriģinālmūzikai,

kuru lieliski ar pašgatavotiem mūzikas instrumentiem 60. gadu stilā spēlē skifla grupa – Kristians Kareļins, Artis Drozdovs, Kaspars Aniņš, Normunds Bārbals un Normunds Zālamans.

Vēl lomās: Normunds Laizāns, Arturs Krūzkops, Juris Lisners, Sanita Pušpure, Līga Zeļģe, Jānis Skanis.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu