«Anima Solla» tautas mūzikas koncerts «Abra» Totaldobžē

TVNET
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Publicitātes foto

Vokālā grupa «Anima Solla» 2. novembrī «Totaldobže» mākslas centrā plkst. 19 sniegs latviešu tautas mūzikas koncertu «Abra». «Anima Solla» industriālā telpā pirmatskaņos Selgas Mences, Andra Dzenīša, Jura Vaivoda un Krista Auznieka jaundarbus. «Abra ir trauks, kurā iejauc mīklu jaunai maizītei. No iepriekšējām paaudzēm saglabāts ieraugs ir mūsu pārmantotās vērtības, svaigi ceptā maize – dzīves turpinājums, senā un jaunā apvienojums,» koncerta nosaukumu skaidro vokālās grupas vadītāja Mārīte Puriņa.

Komponists Andris Dzenītis par vokālajai grupai veltītajiem skaņdarbiem saka: «Esmu izvēlējies riskantu ceļu, veidot savas versijas visiem latviešiem īpaši labi zināmām melodijām - ārkārtīgi kanoniskajai «Rikšiem bērīti es palaidu» un vienai no manām mīļākajām latviešu tautas melodijām «Neviens putniņš tā nepūta».»

Koncertā skanēs arī «Grammy» balvas nominanta Uģa Prauliņa «Vakardziesmas», ko «Anima Solla» atskaņoja Dziesmu un Deju svētku vokālo ansambļu konkursa finālā un ieguva Latvijas labākā vokālā ansambļa titulu. «Vakardziesmās» un citos darbos dziedātājas rādīs gan akadēmisku, gan tradicionālu dziedāšanas tehniku.

Līvas Kalniņas režisētajā koncertā skanēs arī Līgas Celmas-Kursietes «Saules meitas jūru brida» un «Saucēja dziesma», Mārtiņa Aldiņa «Avotāi guni kūru», klausītājiem zināmākas Zigmara Liepiņa tautasdziesmu apdares u.c.

Biļetes «Biļešu servisa» tirdzniecības vietās, kā arī stundu pirms koncerta norises vietā.

Nepalaid garām!

Uz augšu