Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Andreja Žagara paziņojums

TVNET
Andreja Žagara paziņojums
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Latvijas Nacionālās operas direktors Andrejs Žagars atbild uz žurnālistu jautājumiem pēc preses konferences par jauno operas valdes sastāvu.
Latvijas Nacionālās operas direktors Andrejs Žagars atbild uz žurnālistu jautājumiem pēc preses konferences par jauno operas valdes sastāvu. Foto: Ieva Lūka/LETA

Pēc šodien saņemtā kultūras ministres Žanetas Jaunzemes-Grendes (VL-TB/LNNK) lēmuma par atcelšanu no Latvijas Nacionālās operas (LNO) valdes locekļa amata Andrejs Žagars vērsies ar paziņojumu pie sabiedrības un medijiem.

Paziņojums

«Varu izteikt vienīgi minējumus par manas neapstiprināšanas LNO Valdē un atbrīvošanas patiesajiem iemesliem. Vēlos izteikt nožēlu, ka ministre nav radusi iespēju iepazīstināt mani ar komisijas lēmumu un tikties klātienē. Lai gan atklātā konkursa rezultātā biju viens no trim pretendentiem, kuri guva augstāko vērtējumu, ministre ignorējusi žūrijas lēmumu un darba tiesiskās attiecības. Oficiālu LNO Valdes konkursa protokolu un informāciju par rezultātiem joprojām neesmu saņēmis.

Pēc vairākkārtēja budžeta samazinājuma krīzes periodā, pēdējo trīs gadu laikā izdevies stabilizēt finansiālo situāciju LNO. Šajā laikposmā palielinājušies ieņēmumi, līdz 98% pieauguši apmeklētības rādītāji, darbiniekiem paaugstinātas algas un 2012. gads noslēgts ar peļņu. LNO guvusi ievērojamus starptautiskus panākumus un atpazīstamību profesionālajā apritē.

Tomēr no ministres puses esmu saņēmis personīgu izrēķināšanos un publiskus melus.

Esmu nolēmis vērsties pēc juridiskas palīdzības, lai izvērtētu ministres lēmuma likumību. Vērsīšos tiesā pret kultūras ministri gan par goda un cieņas aizskaršanu, gan apstrīdēšu ministres lēmuma tiesiskumu.»

A.Žagars

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu