Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Ķirsis: Ap operas valdi sacelta nevajadzīga ažiotāža

LETA
Ķirsis: Ap operas valdi sacelta nevajadzīga ažiotāža
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
«Latvijas koncerti» valdes loceklis Guntars Ķirsis
«Latvijas koncerti» valdes loceklis Guntars Ķirsis Foto: Edijs Pālens / LETA

Latvijas Nacionālās operas (LNO) valdes veidošanas jautājums patlaban publiskajā telpā ir sacēlis nevajadzīgu ažiotāžu, jo Kultūras ministrija dara savu darbu un ieceļ valdi, tā pauda VISA «Latvijas koncerti» valdes loceklis Guntars Ķirsis.

Viņš atzina, ka neprofesionāliem cilvēkiem ir iespēja izteikt savu viedokli, piemēram, ievēlot Saeimu, bet šādi cilvēki nevar izteikt savu viedokli par cilvēkiem, kuri dara savu darbu profesionāli, tādēļ arī tika veidot konkursa komisija ar profesionāliem cilvēkiem, kuri pēc pretendentu prezentācijām ieteica valdes kandidātus.

Ķirsis pieļāva iespēju, ka neviens no komisijas neuzņemtos atbildību un nepieņemtu darbā izraudzītos kandidātus, bet darba devējam ir jāpieņem šāds lēmums, un, iespējams, viņa rīcībā ir cita informācija, kas liek par labu nosvērties kādam lēmumam.

«Kultūras ministre [Žaneta Jaunzeme-Grende] cenšas iecelt operā valdi. Kultūras ministre dara to, kas viņai ir jādara. Ir grūti veidot komandu, ja no malas visu laiku ietekmē. Šādos gadījumos spiediens no malas nav lietderīgs,» sacīja «Latvijas koncertu» valdes loceklis, piebilstot, ka arī Hermanis [Jaunā Rīgas teātra mākslinieciskais vadītājs Alvis Hermanis] arī pats veido savu komandu, neietekmējoties no citu spiediena.

Jau ziņots, ka Hermanis asi kritizējis kultūras ministres Žanetas Jaunzemes-Grendes (VL-TB/LNNK) darbu, atļaujoties visu Latvijas mākslinieku, kuri savā jomā kaut ko ir sasnieguši, vārdā bilst, ka kultūras ministre liekas katastrofa, - ja līdz šim viņas aktivitātes vienkārši izskatījās anekdotiskas, tad tagad tas jau kļūst bīstami.

Ķirsis minēja, ka «patiesībā Hermanis labi izprot kultūras ministres situāciju». «Kultūras ministre ir kapteinis savā vietā, es savā un Hermanis savā vietā,» sacīja «Latvijas koncertu» valdes loceklis.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu