Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Protestējot pret Žagara neiekļaušanu valdē, Opolais atceļ uzstāšanos LNO

TVNET
Protestējot pret Žagara neiekļaušanu valdē, Opolais atceļ uzstāšanos LNO
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Kristīne Opolais
Kristīne Opolais Foto: LETA

Protestējot pret situāciju, kas izveidojusies ar Latvijas Nacionālās operas (LNO) jauno valdi, kurā nav iekļauts operas līdzšinējais direktors Andrejs Žagars, dziedātāja Kristīne Opolais atcēlusi savu uzstāšanos LNO ēkas 150.jubilejas koncertos, apstiprināja operas pārstāve Ieviņa Ancena.

Ziņas par jauno valdi ir graujošas. Atceļu savu piedalīšanos operas ēkas jubilejas koncertos. Nevēlos vairs iet uz operu, kas, pateicoties Andrejam Žagaram, man bija kā mīļas mājas un visīstākā ģimene. Ja ir kaut mazākās aizdomas, ka jaunās valdes sastāva izveides procesā vērojamas nelikumības, to nedrīkst ignorēt," par Opolais nostāju informē LNO.

Jubilejas koncerti plānoti 5. un 6.septembrī.

Ancena informēja, ka LNO respektē dziedātājas lēmumu un skatītāji, kuri nevēlas apmeklēt LNO ēkas jubilejas koncertus bez Opolais piedalīšanās, iegādātās biļetes var nodot atpakaļ LNO kasē vai "Biļešu paradīzes" kasēs visā Latvijā.

Uz koncertu 5. septembrī – līdz 5.septembra koncerta sākumam, savukārt uz koncertu 6. septembrī – līdz 6. septembra koncerta sākumam. Elektronisko biļešu pircējiem jāsazinās ar "Biļešu paradīzi".

Jau ziņots, ka šā gada laikā ir jāieceļ jauna LNO valde trīs cilvēku sastāvā. Kultūras ministre Žanete Jaunzeme-Grende (Nacionālā apvienība) operas vadītāju Žagaru ir atstājusi ārpus tās. Taču operas direktora konkursā uzvarējušies Arturs Maskats ir atteicies no šī amata. Kultūras ministrijā vēl lemj, ko darīt tālāk. Konkursa dalībniekus vērtēja īpaša komisija, bet lēmumu par valdi ir tiesīgs pieņemt kultūras ministrs viens pats.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu