Šodienas redaktors:
Krista Garanča

Kultūras ministrija meklē labāko risinājumu LNO valdes izveidošanai (32)

Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: LETA

Kultūras ministrija vērtē, kā labāk atrisināt situāciju ar Latvijas Nacionālās operas (LNO) valdes veidošanu pēc tam, kad no piedāvātā valdes priekšsēdētāja amata atteicās komponists Arturs Maskats, kurš patlaban ir operas direktora padomnieks muzikālajos jautājumos. Kā informē kultūras ministres padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos Ieva Līne, patlaban notiek juristu un speciālistu konsultācijas, lai vērtētu, kurš no variantiem būtu labākais.

Joprojām tiek vērtēta iespēja izsludināt jaunu konkursu uz operas mākslinieciskā vadītāja amatu vai vakantajam valdes locekļa amatam izvirzīt kādu no konkursa dalībniekiem, kurš arī saņēmis augstu novērtējumu mākslinieciskās vadības jomā.

Patlaban gan nav iespējams prognozēt, cik ilgā laikā tiks izraudzīts labākais variants, taču, kā norādīja Līne, ministrija ir ieinteresēta šo situāciju atrisināt pēc iespējas ātrāk.

«LNO jaunā valde ir jāieceļ līdz šā gada beigām. Mēs gribējām labāk un vēlējāmies, lai jaunā valde sāk strādāt ar jaunās sezonas sākšanos, taču tas neizdevās,» sacīja Līne, neslēpjot, ka šādas pretdarbības bija sagaidāmas.

Šodien arī Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas deputāti iztaujāja kultūrai ministri Žaneti Jaunzemi-Grendi (VL-TB/LNNK) par situāciju ar LNO valdi. Pirms atbildēt uz jautājumiem, ministre piedāvāja parlamentāriešiem «uzburt galvā, kādam, jūsuprāt, jābūt valsts kapitālsabiedrības vadītājam» un vaicāja, vai šāds cilvēks varētu pusgadu nenākt uz darbu, neievērot finanšu disciplīnu, vai deputātiem patiktu valsts kapitālsabiedrības vadītājs, kurš «nespēj gadiem komunicēt ar arodbiedrību».

Kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende
Kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende Foto: LETA

Ministre uzsvēra, ka šis amats prasa ļoti lielu atbildību, finanšu disciplīnu un koncentrēšanos uz ikdienas darba veikumu, savukārt pašreizējais LNO direktors Andrejs Žagars «200 dienas gadā nav darbā».

Jaunzemei-Grendei arī neesot saprotams, kāpēc notiek tāda cīņa tieši par vietu LNO valdē.

«Es uzskatu, ka tā ir tāda ālēšanās,»

norādīja ministre, piebilstot, ka tas viss, kas tagad notiek, tikai parāda, ka Žagars nevar būt valsts kapitālsabiedrības valdē.

Nepalaid garām!

Uz augšu