Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Ķimele iestudē Perlas Bakas «Austrumvēju rietumvēju»

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: publicitātes

16.maijā Jaunā Rīgas teātra (JRT) Lielajā zālē pirmizrādi piedzīvos režisores Māras Ķimeles iestudējums «Austrumvējš rietumvējš», kas top pēc pasaulslavenās romānistes, Nobela prēmijas laureātes Perlas Bakas romāna motīviem.

«Austrumvējš rietumvējš» ir stāsts par mīlestību un divu ļoti atšķirīgu cilvēku ceļu vienam pie otra pasaulē, kurā saduras dažādas kultūras un tradīcijas.

Ļoti poētiskais romāns «Austrumvējš rietumvējš» līdz ar citiem Ķīnai veltītajiem sacerējumiem tā autorei Perlai Bakai 1938. gadā nesa Nobela prēmiju literatūrā. Tas ir

stāsts par jaunu, viduslaiku garā audzinātu ķīniešu sievieti, kura tiek izprecināta moderni domājošam,

Amerikā izglītotam vīrietim. Viņam, pēc studijām atgriežoties dzimtenē, šķiet smieklīgi dzīvot pa vecam. Šajā stāstā ir daudz humora un arī skumju par aizejošo pasauli, kura bijusi skaista un vienlaikus skarba.

Režisore Māra Ķimele: «Perlas Bakas romāns «Austrumvējš rietumvējš» vilināja ar iespēju ienirt lielās, neizdibināmās Ķīnas dzīlēs un atrast tur mums tik pazīstamās izjūtas un pārdzīvojumus, ietērptus citās krāsās. Satura kompozīcija gluži kā viduslaiku ķīniešu gleznā - milzīgā pasaule iepretī mazajam cilvēciņam, šajā gadījumā - divas lielvalstis (Ķīna un ASV) ar saviem strikti izstrādātajiem uzvedības modeļiem un četri jauni cilvēki, kuri mēģina izdzīvot un mīlēt. Man šķiet, šodien tas ir vēl aktuālāk nekā pirms 100 gadiem, un nu jau visās pasaules valstīs.»

Iestudējuma mākslinieces ir Inga Bermaka un Agnese Stabiņa, kuru sadarbību ar Māru Ķimeli skatītāji atzinīgi novērtējuši jau tādos iestudējumos kā «Otello», «Nijaramas pasakas», «Pasakas par zvēriem» un «Noziegums / sods». Lomās: Jana Čivžele, Kaspars Znotiņš, Inga Alsiņa-Lasmane, Baiba Broka, Jevgēnijs Isajevs, Elita Kļaviņa, Iveta Pole, Edgars Samītis un Andis Strods.

Izrādes šajā sezonā - 16., 17., 18., 26. un 28. maijā, 11. un 12. jūnijā.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu