Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Pasniedz akadēmiskās mūzikas balvas

TVNET
Pasniedz akadēmiskās mūzikas balvas
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: @LVkoncerti

Šovakar, 19. februārī Latvijas Nacionālajā operā notiek Lielās mūzikas balvas 2012 pasniegšanas svinīgā ceremonija un koncerts, kuru tiešraidē pārraida Latvijas Televīzijas 1. kanāls un Latvijas Radio 3 «Klasika».

Šā gada Lielās mūzikas balvas ceremonijā pasniegtas balvas deviņās kategorijās. Īpašā balva «Par izcilu ieguldījumu Latvijas mūzikas vēstures izpētē» pasniegta Arnoldam Klotiņam par grāmatu «Mūzika okupācijā. Latvijas mūzikas dzīve un jaunrade 1940–1945».

Lielās mūzikas balvas 2012 svinīgajā koncertā varēs baudīt klasiskās mūzikas pērles nominantu atskaņojumā – gan Toskas āriju «Vissi d’arte» no Džakomo Pučīni operas «Toska» Lienes Kinčas balsī, gan Mocarta brīnumskaistā Klarnetes koncerta lēno daļu ar Egīla Šēfera solo. Mūsdienīgākus akcentus programmai piešķirs kosmosa izpētes skats no Andra Dzenīša operas «Dauka» Armanda Siliņa, Viestura Jansona un Rīgas Doma zēnu kora dziedājumā. Skanēs arī Žana Martinona Piektā sonatīne jaunās un talantīgās vijolnieces Elīnas Bukšas interpretācijā (viņa īpaši uz šo koncertu būs ieradusies no savas studiju vietas – Briseles), kā arī Astora Pjacollas temperamentīgais Libertango par izcilu sniegumu nominētās šarmantās akordeonistes Ksenijas Sidorovas izpildījumā. Būs iespēja dzirdēt Latvijas Radio kori un Valsts akadēmisko kori «Latvija», programmā būs arī Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra un Latvijas Nacionālās operas orķestra priekšnesumi, tā piedāvājot koncerta skatītājiem ieskatu visā plašajā LMB 2012 gada nomināciju muzikālajā daudzveidībā. Ceremonijas un svinīgā koncerta vadītāji būs Dita Lūriņa un Ints Teterovskis; scenārija un video tekstu autors – Orests Silabriedis.

Balvas pasniegšanas ceremonijas un koncerta režisors, kā arī videomateriālu autors šogad ir Roberts Rubīns, savukārt scenogrāfiju veido jaunais arhitekts Didzis Jaunzems. «Scenogrāfija Lielās mūzikas balvas 2012 pasniegšanas ceremonijai veidota kā laikmetīgās mākslas darbs, kas necenšas atveidot kādu konkrētu vidi, bet ar abstraktu tēlu ļauj pasākuma apmeklētājiem pašiem interpretēt redzēto un dzirdēto, tādējādi aicinot pasākuma dalībniekus un televīzijas skatītājus piedzīvot mākslu mākslā,» informē mākslinieki, kuru darbs šobrīd noris Jura Podnieka studijā.

Lielās mūzikas balvas 2012 nominanti

GADA DEBIJA

vijolniece Elīna Bukša

dziedātājs Daumants Kalniņš

čelliste Dace Zālīte

GADA JAUNDARBS

Ruta Paidere «Tempera» / pirmatskaņojums 10. martā Lielajā ģildē festivālā «Latvijas jaunās mūzikas dienas» / Sinfonietta Rīga, diriģents Normunds Šnē

Kristaps Pētersons Otrais Liepājas koncerts, veltījums Visvaldim Ziediņam / pirmatskaņojums 21. septembrī Liepājas Latviešu biedrībā / Kristīne Blaumane (čells), Liepājas Simfoniskais orķestris, diriģents Atvars Lakstīgala

Mārtiņš Viļums Tvyjōraan / pirmatskaņojums 3. novembrī Lielajā ģildē / Sinfonietta Rīga, diriģents Normunds Šnē

GADA KONCERTS

Ērika Ešenvalda autorkoncerts «Tāls ceļš» 12. oktobrī Latvijas Universitātes Lielajā aulā – Valsts akadēmiskais koris «Latvija», diriģents Māris Sirmais (rīkotājs – Valsts akadēmiskais koris «Latvija»)

«Garanča & Šišons. Jaungada galā koncerts» 28. decembrī Latvijas Nacionālajā operā un 30. decembrī Lielajā ģildē – Elīna Garanča (mecosoprāns), Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris, diriģents Karels Marks Šišons (rīkotājs – Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris)

Kremerata Baltica festivāla «Jubilejas serenādes» Rīgas koncerts 9. jūlijā Lielajā ģildē – solisti Mario Brunello (čells), Andrejs Puškarevs (sitaminstrumenti), Reinis Zariņš (klavieres), Kremerata Baltica, diriģents Andris Poga (rīkotājs – Kremerata Baltica, Siguldas koncertzāle «Baltais flīģelis»)

GADA UZVEDUMS

Cantando y amando Latvijas Nacionālās operas Jaunajā zālē (producents – Latvijas Nacionālā opera)

Andra Dzenīša operas «Dauka» koncertuzvedums Latvijas Nacionālajā operā (producents – Latvijas Nacionālā opera)

Gaetāno Doniceti operas Lucia di Lammermoor iestudējums Latvijas Nacionālajā operā (producents – Latvijas Nacionālā opera)

PAR IZCILU INTERPRETĀCIJU

Liene Kinča – titulloma Džakomo Pučīni operas «Toska» atjaunotajā iestudējumā Latvijas Nacionālajā operā

Sigvards Kļava – diriģents Ludviga van Bēthovena Mesas Do mažorā atskaņojumā 11. februārī Rīgas Sv. Jāņa baznīcā

Baiba Skride – solo Johannesa Brāmsa Vijolkoncertā 15. oktobrī Latvijas Nacionālajā operā

PAR IZCILU SNIEGUMU

Marina Rebeka – par solokoncertiem 15. janvārī Lielajā ģildē (ar LNSO un diriģentu Modestu Pitrenu) un 28. septembrī Latvijas Nacionālajā operā (ar LNO simfonisko orķestri un diriģentu Modestu Pitrenu), par Lučijas lomu Gaetāno Doniceti operas Lucia di Lammermoor iestudējumā LNO

Ksenija Sidorova – par solo Erki Svena Tīra opusa Prophecy atskaņojumā 31. maijā Lielajā ģildē (ar Sinfonietta Rīga un diriģentu Normundu Šnē) un par solokoncertu 23. novembrī Spīķeru koncertzālē

Egīls Šēfers – par solo Ārona Koplenda Klarnetes koncertā (13. janvārī Lielajā ģildē ar Sinfonietta Rīga un diriģentu Andri Veismani) un Volfganga Amadeja Mocarta un Johannesa Brāmsa klarnetes kvintetos (16. februārī Mazajā ģildē ar Spīķeru kvartetu)

PAR IZCILU DARBU ANSAMBLĪ

Guntis Kuzma

Sandis Šteinbergs

Juris Žvikovs

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu