No 11. līdz 14. jūlijam Rīgā, Rundālē, Koknesē un Mežotnē norisināsies 18.starptautiskais Senās mūzikas festivāls, uz kura koncertiem jau sākusies biļešu iepriekšpārdošana, informē «Latvijas koncertu» pārstāve Rinta Bružēvica.
Senās mūzikas festivāls sola pārsteigumus (5)
Klausītājus gaida tikšanās ar izciliem solistiem - Ingu Kalnu, Sergeju Jēgeru, Guntu Davidčuku, kā arī ar zviedru senās mūzikas ansambli Villancico, ansambli Musica Nuova no ASV, baroka ansambli Collegium Musicum Rīga, gregoriskās mūzikas ansambli Schola Cantorum Riga, Sinfonietta Rīga baroka ansambli, orķestri Kremerata Baltica. Būs arī koncertuzvedums bērniem Rundāles pilī, kurā tiks izspēlēta, izdziedāta un izdejota pazīstamā Andersena pasaka «Princese uz zirņa».
Festivāla atklāšanas koncertā 11.jūlijā Rīgas Sv. Jāņa baznīcā Latvijas Radio koris satiksies ar erudīto mūzikas pētnieku un interpretu Polu Hiljeru,
kura izvēlētajā programmā iekļauti visskaistākie angļu renesanses kormūzikas paraugi:
komponistu sarakstā tādi izcili daudzbalsīgās mūzikas meistari kā Viljams Bērds, Orlando Gibonss, Tomass Taliss un arī daži mazāk zināmi skaņraži.
Festivāla dalībnieku sarakstā šogad ir orķestris Kremerata Baltica, kas kopā ar jauno un supervirtuozo Lietuvas pianistu Luku Geņušu 12. jūlijā Lielajā ģildē prezentēs ap Johana Sebastiāna Baha daiļradi centrētu programmu. Savukārt 13. jūlija vakarā Mazajā ģildē sveiksim viešņu no ASV – valdzinošo mecosoprānu Amandu Keilu, kas vada vienu no ASV progresīvākajiem senās mūzikas ansambļiem Musica Nuova un Rīgā dziedās agrīnā itāļu baroka koncertprogrammu. Viņas skatuves partneris būs amerikāņu klavesīnists Gabriels Šafords.
Mazajā Mežotnes pilī, kas kā koncertvieta durvis apmeklētājiem vēra pērnvasar, ar programmu «Spānijas karaļa galma mūzika»
uzstāsies senās mūzika ansamblis «Trakula» – festivāla debitants, kas labi pazīstams Latvijas viduslaiku svētku apmeklētājiem.
«Trakulas» mūziķi ir prasmīgi instrumentu darinātāji un zinātkāri vēstures pētnieki – viņu programma rādīs skaņu ainavu, kas valdījusi leģendārā karaļa Kārļa V galmā. «Trakulas» dziesmas un dejas baudīsim arī Kokneses gleznainajās pilsdrupās, savukārt Guntas Davidčukas dzidrais soprāns un Schola Cantorum Riga gregoriskie dziedājumi skanēs Lestenes baznīcā, kuras restaurācija nu uzņēmusi raitus apgriezienus.
14.jūlijā Rundāles diena sāksies plkst.12 ar «Latvijas Koncertu» producentes Karinas Bērziņas veidotajām radošajām darbnīcām bērniem, ko vainagos senās mūzikas erudītā pētnieka un interpreta Māra Kupča vadībā tapis koncertuzvedums «Princese uz zirņa». Princeses lomā būs jaunā un daudzsološā dziedātāja Elīna Volkmane, bet
Princis, kas meklēs visīstāko princesi, būs populārais dziedātājs Lauris Reiniks.
Plkst.16 Rundāles pils Zelta zālē klausīsimies Sinfonietta Rīga baroka ansambli, kas šoreiz pievērsušies Sturm und Drang noskaņām 18. gadsimta vidus Ziemeļvācijā, jo īpaši Hamburgā, kas bija šī liesmaini kaislīgā mūzikas virziena idejiskais centrs.
Plkst.18 Baltajā zālē uzstāsies publikas mīlulis kontrtenors Sergejs Jēgers, Māra Kupča vadībā muzicējot kopā ar baroka ansambli Collegium Musicum Rīga, baroka vijolnieci Agnesi Kanniņu-Liepiņu, flautisti Kristīni Stumburi un jauno klavesīnspēles zvaigzni Lieni Stradiņu.
Plkst.20 Baltajā zālē muzicēs zviedru senās mūzikas ansamblis Villancico, kas mūsu klausītājiem labi pazīstams no iepriekšējām viesošanās reizēm. Negurst šo izcilo mūziķu interese par Latīņamerikas baroku, ko šajā kontinentā savulaik importējuši «viesi» no Spānijas un Portugāles:
šoreiz programmā atraktīvi skaņu paraugi no Ekvadoras, Peru, Bolīvijas un Meksikas.
Festivāla noslēguma koncerts desmitos vakarā notiks Rundāles pils dārzā, un te senās mūzikas lielmeistara Andra Veismaņa vadībā un, Sinfonietta Rīga spēles pavadīti, populārus baroka hitus dziedās visā Eiropā atzītā senās mūzikas zvaigzne Inga Kalna, Sergejs Jēgers un Apvienotajā Karalistē savu karjeru īstenojušais latviešu basbaritons Pauls Putniņš.
Biļetes «Biļešu paradīzes» kasēs. Biļešu cenas no 5 līdz 20 latiem.