Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Mirusi dziedātāja Vitnija Hjūstone

Vitnija Hjūstone FOTO: Reuters/ScanPix

48 gadu vecumā mirusi amerikāņu R&B dziedātāja Vitnija Hjūstone (Whitney Houston), ziņo CNN, atsaucoties uz Hjūstones pārstāvi Kristenu Fosteru (Kristen Foster)

Dziedātāja sestdien atrasta bez dzīvības pazīmēm viesnīcas numurā Beverlihilsā. Viņas personāls sācis atdzīvināšanas pasākumus un izsaucis neatliekamo palīdzību, taču visi centieni bijuši nesekmīgi.

Viņas nāves cēlonis pagaidām nav skaidrs, bet vietējā policija paziņoja, ka nav redzamas kādas noziedzīga nodarījuma pazīmes.

Hjūstone savas karjeras laikā pārdevusi vairāk nekā 170 miljonus ierakstu. Filmas «The Bodyguard» skaņu celiņš ir viens no visu laiku komerciāli veiksmīgākajiem mūzikas albumiem.

Ziņas par Hjūstones nāvi tieši pirms "Grammy" balvu ceremonijas

Ziņas par Hjūstones nāvi šokējušas izklaides industriju tikai dažas stundas pirms prestižo "Grammy" balvu ceremonijas Losandželosā.

Vietējā policija, apstiprinot Hjūstones nāvi, sestdienas vakarā sniedza īsu paziņojumu žurnālistiem pie Beverlihilsas viesnīcas "Hilton", kur bija sapulcējušās daudzas izklaides industrijas zvaigznes uz ikgadējo pirms "Grammy» balvu ceremonijas producenta Klaiva Deivīsa rīkoto ballīti.

Hjūstone savas karjeras laikā saņēmusi sešas "Grammy" balvas, bet viņas ieraksti pārdoti 170 miljonos eksemplāru. Pazīstamākā Hjūstones dziesma ir viņas iedziedātā kaverversija Dollijas Pārtones dziesmai "I Will Always Love You", kas izskanēja filmā "The Bodyguard" ("Miesassargs").

Tomēr pēdējos 20 gados viņas karjera piedzīvojusi lejupslīdi, dziedātājai atzīstot narkotiku atkarību un vardarbību ģimenē no bijušā vīra Bobija Brauna puses.

Astoņdesmito gadu beigās un deviņdesmito gadu sākumā Brauns bija viens no populārākajiem R&B dziedātājiem, taču vēlākos gados viņš vairāk bija slavens kā Hjūstones vīrs, kā arī bieži nonāca policijas un sabiedrības uzmanības lokā par narkotiku lietošanu un kaušanos, kā arī savas sievas iekaustīšanu.

Pēc ilggadīgām vētrainām attiecībām, ko pavadīja narkotiku lietošana un vardarbība, pāris beidzot izšķīrās 2007.gadā. Hjūstonei un Braunam ir meita Bobija Kristīna, kurai ir 19 gadi.

2009.gadā Hjūstone atgriezās mūzikā ar albumu "I Look at You", kas atzinīgi novērtēts un "Billboard" topā sasniedza pirmo vietu.

Sociālie tīkli pārpludināti ar līdzjūtības vārdiem

Atklātībā nonākot ziņām par dziedātājas nāvi, sociālās komunikācijas vietnes pārpludinājuši neskaitāmi cieņas un apbrīnas apliecinājumi Hjūstonei.

"Ar salauztu sirdi un asarās par šokējošo manas draudzenes nāvi. Viņa kā viena no izcilākajām balsīm uz zemes nekad netiks aizmirsta," tviterī rakstīja Meraija Kerija.

"Mēs esam zaudējuši vēl vienu leģendu. Mīlestība un lūgšanas Vitnijas ģimenei. Viņas mums visiem pietrūks," rakstīja Kristīna Agilera, savukārt Riana tviterī ierakstījusi: "Vārdu nav. Tikai asaras, dārgā Vitnija."

"Viņai bija tāda balss, kas jebkuru stāstu un melodiju pārvērta maģiskās skaņās," piebilda Laionels Ričijs.

"Tā ir traģēdija. Vitnija Hjūstone bija izcilākā dziedātāja, kādu es jebkad esmu dzirdējis, un viņas mums ļoti pietrūks," sacīja mūzikas veterāns Tonijs Benets.

"Grammy" balvu organizētājs Nīls Portnovs Hjūstoni nodēvējis par "vienu no visu laiku pasaules izcilākajām popmūzikas dziedātājām, kas aiz sevis atstāj spēcīgu mūzikas skaņu celiņu trīs gadu desmitu garumā".

"Mūzikas kopienā šodien ir apdzisusi gaisma. Mēs izsakām visdziļāko līdzjūtību viņas ģimenei, draugiem, faniem un visiem, kurus aizkustinājusi viņas brīnišķīgā balss," sacīja Mūzikas ierakstu akadēmijas vadītājs.

Sagaidāms, ka Hjūstones pāragrā aiziešana mūžībā tiks pieminēta arī šovakar Losandželosā paredzētajā "Grammy" balvu pasniegšanas ceremonijā.


Uz augšu
Back