Finansējumu saņem Kažas, Pūces, Pakalniņas un igauņa Kilmi bērnu filmas

LETA
Finansējumu saņem Kažas, Pūces, Pakalniņas un igauņa Kilmi bērnu filmas
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Noslēdzoties konkursam, Nacionālā Kino centra (NKC) finansiālu atbalstu jaunu filmu ražošanas sākšanai saņems četri projekti ar bērnu, jauniešu un ģimeņu auditorijai piemērotu saturu, informēja NKC.

Topošās filmas piedāvā plašu spektru saturiskajā un mākslinieciskajā stilistikā, uz ekrāniem tās nonāks 2019. un 2020. gadā. Bērnu, jauniešu un ģimenes filmu ražošanas konkursa finansējums šogad ir 1 240 417 eiro, un NKC ekspertu komisija aicinājusi finansējuma sadalē ņemt vērā Simtgades programmas rezultātā pieaugušo Latvijas filmu nozares kapacitāti un iespējami paplašināt atbalstīto filmu žanrisko daudzveidību.

Finansiālu atbalstu saņems

- projekts "Kur vedīs ceļš", kam piešķirti 420 130 eiro

- "Ziemassvētki džungļos" - 300 152 eiro

- "Spogulī" - 430 135 eiro

- "Bedre" - 90 000

2019. gadā tiks atbalstīta visu četru filmu pabeigšana.

Divas no atbalstītajām filmām veidos režisori, kas pilnmetrāžas spēlfilmas formātā debitē. Ņujorkas universitātes Tiša mākslas skolas absolvents Matīss Kaža Latvijas skatītājiem pazīstams ar studiju laika dokumentālo filmu "Vienu biļeti, lūdzu!", bet jaunā spēlfilma ļaus izpausties režisora plašajām zināšanām un mīlestībai pret vesterna žanru - kopā ar pieredzējušu komandu, operatoru Aleksandru Grebņevu un mākslinieku Jurģi Krāsonu, Matīss Kaža veidos uz jauniešu auditoriju orientētu romantisku piedzīvojumu stāstu par 19. gadsimta notikumiem kādā Vidzemes muižā.

Savukārt Latvijas Kultūras akadēmijas kinorežijas maģistrantūras absolvente Dace Pūce savu filmu "Bedre" balsta prozaiķes Janas Egles stāstos un mūsdienu realitātē - tas ir aktuāls sabiedrības šķērsgriezums, bērni, kas aug bez vecākiem (mirušiem vai aizbraukušiem) un tāpēc saskaras ar emocionālu vardarbību un attiecību problēmām.

Projekta "Ziemassvētki džungļos" producentam Robertam Vinovskim ir plaša pieredze sadarbībā ar Baltijas kaimiņiem, un jaunā filma taps sadarbībā ar igauņu kolēģiem, tās režisors ir igaunis Jāks Kilmi ar to pašu komandu, kas veidoja Kilmi iepriekšējo spēlfilmu "Ātrie igauņu puiši". Filmas stāstu veido ģimene, kurai tēva darba dēļ nākas pārcelties uz Indonēziju un nonākt uz izjukšanas robežas, turklāt abām dažāda vecuma meitām arī svešumā uzrodas savas problēmas. Vienīgā ideja glābiņam - doties džungļos meklēt Ziemassvētku vecīti, kurš, pēc vietējo nostāstiem, tur dzīvo jau daudzus gadus. Filmas ražošanas plāns paredz arī vairāku nedēļu filmēšanas periodu Indonēzijā.

Režisores Lailas Pakalniņas projekts "Spogulī" apliecina novatorisku un eksperimentālu pieeju kinovalodai un filmas attēla mākslinieciskajām kvalitātēm - kopā ar operatoru Gintu Bērziņu filma tiks veidota "selfiju stilistikā", pārceļot seno pasaku par Sniegbaltīti mūsdienīgi jauneklīgā vidē, kur ļaunā pamāte ir apsēsta ar fitnesu, bet septiņi rūķīši ir ekstrēmo sporta veidu entuziasti.

Laila Pakalniņa
Laila Pakalniņa Foto: LETA

Konkursa projektus vērtēja NKC veidota ekspertu komisija - režisors un pedagogs Pēteris Krilovs, Latvijas animācijas asociācijas vadītāja un Eiropas Animācijas akadēmijas valdes locekle Anna Zača un NKC pārstāve Kristīne Matīsa.

Par konkursa projektiem savu viedokli ekspertiem izteica arī īpaši pieaicināti sabiedrības pārstāvji - Rīgas Starptautiskā kino festivāla "RigaIFF" bērnu filmu programmas "Kids Weekend" kuratore, kinokritiķe Kristīne Simsone, Rakstnieku savienības izvirzītais pārstāvis, žurnālists un rakstnieks Egils Venters un Latvijas Universitātes Antropoloģijas katedras izvirzītā sociālo procesu pētniece Ilze Mileiko. Sabiedrības pārstāvju viedokļi par atbalstāmajiem projektiem gandrīz pilnībā sakrita ar NKC ekspertu vērtējumu.

Visi četri filmu ražošanas konkursā atbalstītie projekti ir saņēmuši NKC finansiālu atbalstu projektu attīstīšanai, piedaloties 2017. gadā organizētajā filmu projektu attīstīšanas konkursā īpaši bērnu, jauniešu un ģimeņu auditorijai domāta satura veicināšanai. Trīs no četriem atbalstītajiem projektiem ir starptautiski kopražojumi ar vidējo tāmes apjomu ap miljonu eiro un arī izplatīšanas potenciālu ārvalstīs.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu