Draugs atklāj, kādas bijušas Valtera Frīdenberga pēdējās dienas

TVNET
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: LETA

​Pēdējās divas nedēļas savas dzīves mūziķis un TV personība Valters Frīdenbergs pavadīja slimnīcā, kur viņa palātā uz maiņām dežurēja mīļotā sieviete Kristīne un labākais draugs, producents un režisors Mareks Bērents, ziņo žurnāls “Vakara Ziņas”.

«Mēs visu laiku bijām ar Valču kopā, līdz pēdējam... Kad viņš gulēja, netraucējām, bet, kad bija nomodā, - runājāmies. Vēl dienu iepriekš stāvoklis bija smags, bet viņš bija adekvāts un mēs runājāmies par politiku. Viņš zināja savu stāvokli un to, kas draud,» izdevumam pastāstīja Bērents, piebilstot ka atvadīšanās no Frīdenberga būšot tāda pati kā no grupas “Tumsa” solista un komponista Mārtiņa Freimaņa - koncerts un bēru ceremonija Rīgas krematorijā. Nolemts, ka Valters tiks kremēts.

Kā jau ziņots, Frīdenbergs cīnījās ar ļaundabīgu audzēju, un labdarības portāls "Ziedot.lv" pagājušā gada ziemā aicināja iedzīvotājus ziedot līdzekļus Frīdenberga ārstēšanai Vācijā.

Frīdenbergs dzimis 1987.gadā, mācījies Rīgas Valda Zālīša pamatskolā, Rīgas 1. Bērnu mūzikas skolā, Rīgas Valsts 1.ģimnāzijā un Latvijas Universitātē ieguvis bakalaura grādu politikas zinātnē.

Savu mūziķa karjeru Frīdenbergs divu gadu vecumā sāka Latvijas Radio bērnu vokālajā ansamblī "Dzeguzīte", bet plašāku atpazīstamību guva kā grupas "Putnu balle" dalībnieks. 2005.gada viņš kopā ar Būmeisteru pārstāvēja Latviju "Eirovīzijas" dziesmu konkursā ar skaņdarbu "The War Is Not Over", iegūstot piekto vietu. 2011.gadā Frīdenbergs kļuva par grupas "Tumsa" vokālistu.

Frīdenbergs strādājis Latvijas Televīzijā (LTV), kur vadījis "Eirovīzijas" konkursa nacionālās atlases kārtu un raidījumu "Gudrs, vēl gudrāks".

Mākslinieks arī iesaistījās Latvijas politikā, būdams partijas LPP/LC un Zatlera reformu partijas biedrs.

Uz augšu