Paziņoti 10 pašmāju albumi, kas pretendē uz Austras balvu

TVNET
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: publicitātes

Šorīt «Latvijas Radio 5 - Pieci.lv» raidījumā «Pieci rīti» tika izziņoti desmit albumi, kas pretendēs uz 2018. gada «Austras balvu» jeb aizvadītā gada Latvijas labākā albuma titulu. Balvas ieguvējs tiks nosaukts īpašā ceremonijā «Latvijas Radio» pirmajā studijā 30. novembrī. Šoruden balva tiks pasniegta jau ceturto reizi, iepriekš triumfējot Alisei Jostei, grupām «Rīgas Modes» un "Satellites LV".

Tāpat kā iepriekšējos gados, arī šogad balvai kvalificējās visi latviešu vai Latvijā dzīvojošu mūziķu albumi, kas izdoti no pagājušā gada 19. oktobra līdz šā gada 18. oktobrim – kopā izvērtēti tika gandrīz 80 albumi. No šā plašā albumu klāsta žūrija izvēlējās desmit labākos, no kuriem viens novembra beigās tiks atzīts par uzvarētāju, tā autoram saņemot arī naudas balvu no biedrības «Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība» (LaIPA).

2018. gada «Austras balvai» nominētie albumi

Arturs Skutelis un tvērumi "Nekad nekur"

Domenique Dumont "Miniatures De Auto Rhythm"

Evija Vebere "Sirdsbūt"

Imants Daksis "Ass"

Instrumenti "Atkala"

Polifauna "You Look Like A Lost Soul"

Grupa Sigma "Mitoloģijas"

Spāre "Masa"

Tautumeitas "Tautumeitas"

The Sound Poets "Trīs"

«Austras balvas» žūrijā šogad darbojas tās dibinātāji Lauris Anstrauts un Normunds Vucāns, kā arī virkne Latvijas mūzikas industrijas profesionāļu – mūzikas kritiķis Jānis Žilde, laikraksta «Diena» mūzikas žurnālists Uldis Rudaks, «Latvijas Radio 5 – Pieci.lv» ētera personības Toms Grēviņš, Artis Volfs un Karmena Stepanova, «Radio 7» dibinātājs un dīdžejs Egons Reiters, «Positivus» festivāla organizators Ģirts Majors, mūzikas žurnālists Kaspars Zaviļeiskis, «Radio NABA» ētera personība Atis Žagars, «Music Export Latvia» izpilddirektore Agnese Cimuška, portāla «Delfi» kultūras redaktore Nora Rieksta-Ķenģe, mūzikas žurnālists Klāss Vāvere, LaIPA izpilddirektore Liena Grīna, portāla «Satori» redaktors Ilmārs Šlāpins un pagājušā gada uzvarētāji - grupa «Satellites LV». Tāpat žūrijai atkal pieaicināti arī ārzemju pārstāvji – Igaunijas sabiedriskās radiostacijas «Raadio 2» dīdžejs Eriks Morna, laikraksta «Lietuvos Rytas» mūzikas žurnālists Ramūnas Žilnis, kā arī Baltkrievijas mūzikas portāla «Experty.by» galvenais redaktors Dmitrijs Bezkorovainijs.

«Austras balvu» organizē mūzikas portāla «Intro.lv» žurnālisti Lauris Anstrauts un Normunds Vucāns.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu