Kādas dāvanas Ziemassvētkos izvēlas sabiedrībā pazīstami ļaudis?

TVNET
Kādas dāvanas Ziemassvētkos izvēlas sabiedrībā pazīstami ļaudis?
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: LETA/TVNET kolāža

Kādā aptaujā atklāts, ka lielākā daļa jeb 74% Latvijas iedzīvotāju dāvanu sarūpēšanu atstāj uz decembri, un teju viens no trīs dāvanas sagādā tikai pēdējo divu nedēļu laikā. Arī šogad tendences rāda, ka Latvijas iedzīvotāji dāvanas izvēlas pārdomāti un atbilstoši saņēmēja interesēm pat tad, ja tas notiek iedvesmojošajā pēdējā brīdī.

"ABAVAS" vīna darītavas saimnieks Mārtiņš Barkāns

Foto: Ieva Leiniša/LETA

Gatavošanās gada nogales dāvanu sezonai sākas jau vasaras vidū, kad "ABAVAS" vīna darītava kaldina jaunas idejas par gardiem dāvanu komplektiem. Meklējot citas dāvanas, iedvesma bieži vien atnāk, kad esmu veikalā, tādēļ pirms tam neveidoju iepriekšēju dāvanu plānu. Ir gadījies arī drudžaini iepirkties pāris minūtes pirms veikala slēgšanas.

Dāvanu izvēle mijas starp praktiskām un emocionālam dāvanām.

Mēdzu dāvināt labu grāmatu, ja cilvēks ir atvērts jaunām zināšanām, vai saimniecībā noderīgas lietas. Cilvēkam, kurš spēj novērtēt mākslu, dāvinu dizaina priekšmetus vai kādu Ziemassvētku rotu. Protams, arī tradīcijas tiek godātas. Jau mūžībā aizgājusī vecmāmiņa katru gadu nemainīgi dāvanā gaidīja noplēšamo kalendāru un "Privātās Dzīves" abonementu. Reiz, kad nesvinēju Ziemassvētkus Latvijā, nācās pat kārtot šīs dāvanas piegādi vecmāmiņai no ārzemēm, lai nelauztu tradīcijas.

Zīmola "Amoralle" dibinātāja un vadītāja Inese Ozola

Foto: Evija Trifanova/LETA

Ziemassvētkos mīļotajiem un tuviniekiem izvēlos dāvināt sajūtas. Dāvanas pieskaņojot saņēmējam un padarot tās personīgas, vienmēr izdosies trāpīt tieši sirdī. Tas var būt zīda mājastērps, kurā ietērpjoties sieviete jutīsies kā karaliene. Un mazmeitas būs iedvesmotas, tādu saņemot mantojumā. Tas var būt arī kāds negaidīts pārsteigums vai piedzīvojums kopā.

Man ir svarīgi, lai dāvana iedvesmotu tā saņēmēju.

Mīlestība un rūpes ir lielākā dāvana, kuru mēs varam dāvināt viens otram.

Skeletonists, Olimpiskās medaļas ieguvējs Martins Dukurs

Skeletontisti gatavojas Pasaules kausa posmam Siguldā
Skeletontisti gatavojas Pasaules kausa posmam Siguldā Foto: Jānis Škapars/TVNET

Skatos, ar ko cilvēks nodarbojas, ar ko ikdienā ir saistīts, ar ko pats aizraujas. Piemēram, vecākiem uzdāvināju viņu automašīnas zīmola atslēgu piekariņu.

Ja varu atļauties, tad tiešām pērku labu un dārgu lietu, uzskatu, ka cenai nav nozīmes.

Galvenais, lai dāvana patīk, ir noderīga un iepriecina dāvanu saņēmēju. Vispatiesākās emocijas dāvanu saņemšanas brīdī, protams, ir bērniem. Man pašam patīk saņemt dāvanā mazas lietas, kas ir noderīgas ikdienā vai manām profesionālajām gaitām. Novērtēju arī pašdarinātas dāvanas. Diemžēl - no manis šādas dāvanas gan nevar sagaidīt, jo esmu tālu no rokdarbu jomas.

Zīmola "One Wolf" radītāja un dizainere Agnese Narņicka

Foto: Ieva Lūka/LETA

Mirkļu un sajūtu tvērējiem esmu dāvinājusi lidmašīnas biļetes vai ceļojumu. Tāpat katru gadu izmantoju iespēju paviesoties Latvijas Mākslas akadēmijas studentu darbu izstādē, gadatirgū un reizē arī labdarības akcijā "Jarmarka". Tur vienmēr var atrast unikālus un interesantus mākslas darbus, rotas, apģērbu un daudzus citus jauno un talantīgo studentu darbus. Meklējot radošu pieeju, savam vīram reiz dāvāju speciāli viņam veidotus dizaina džinsus, kurus darināju pati.

"Inchcape Motors Latvia" BMW grupas vadītājs Ivars Norvelis

Foto: Zane Bitere/LETA

Idejas dāvanām top jau laikus, tomēr iegādātas tās tiek neilgi pirms svētkiem. Vispirms veicu rūpīgu izpēti par dāvanu saņēmējiem, noskaidroju viņu intereses vai aktualitātes dzīves notikumos. Cienu kvalitāti un esmu pārliecināts, ja tuvinieku vidū ir kāds kaislīgs konkrēta zīmola fans, viņu var iepriecināt, dāvājot radošu vai praktisku suvenīru no iemīļotā ražotāja. Iepriecināju svētkos arī savu tuvinieku mazos ķiparus. Uzzinot, ka tiek kolekcionētas naģenes, pievienoju viņa kolekcijai arī autoražotāja galvas aksesuāru. Aktīviem ceļotājiem esmu dāvinājis koferus un motocikla bagāžas somu, savukārt punktualitātes cienītājiem - rokas pulksteņus.

Eklērnīcas "Raunas dārzs" īpašnieks Andrievs Jansons

Foto: Ieva Čīka/LETA

Tā ir mana un sievas ikgadēja tradīcija, ceļojumos vienmēr iegādājamies draugiem un ģimenei dāvanas, tādēļ pirkumi ir gana savlaicīgi un pārdomāti. Vienmēr izzinām tuvinieku vēlmes un piemeklējam dāvanu, kas ir nepieciešama, tādēļ impulsīvas un nepārdomātas lietas nekad nedāvinām.

Reizēm, ja aptrūkstas ideju, varam izcept pāris kilogramu piparkūku vai cepumu un uzdāvināt tos.

Svētkos iepriecinu arī sevi, piemēram, nopērkot savam BMW auto jaunas riepas vai diskus no oficiālā dīlera.

Restorāna "36.līnija" līdzīpašnieks un šefpavārs Lauris Aleksejevs

Foto: Ieva Leiniša/LETA

Jaunas pieredzes dāvana var būt, piemēram, ceļojums, savukārt nepieciešamības dāvana var būt apmācības, kuras izvēlos atbilstoši cilvēka profesijai vai var noderēt izaugsmei. Savam dēlam, kad viņam bija pieci gadi, uzdāvināju bungas, šobrīd viņš tās spēlē jau vairāk nekā desmit gadus un apgūst bungu spēlēšanu profesionālā līmenī arī mūzikas skolā.

Dāvanas tiek iegādātas jau laicīgi un gaida savu uznācienu Ziemassvētkos.

Saviem draugiem – kaislīgiem moto braucējiem - kopā ar citiem moto entuziastiem dāvinām kādu lietu, kas noderēs izbraucienos un kas visātrāk mēdz nolietoties, piemēram, cimdus, zābakus vai ķiveri.

Tēmas
Lasītākais šobrīd
Top raksti
Uz augšu