Dailes teātrī stāsts par Kareņinu

TVNET
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: Marko Rass

Režisors Dž.Dž. Džilindžers Dailes teātrī iestudējis Vasīlija Sigareva lugu “Kareņins”, kas veidota pēc Ļeva Tolstoja romāna “Anna Kareņina” motīviem. Iestudējuma pirmizrāde - 29. martā Lielajā zālē. Aplūko foto no izrādes.

Ļeva Tolstoja romāns “Anna Kareņina” ir viens no pazīstamākajiem mīlas stāstiem pasaules literatūrā. Virtuozi spēlējoties ar vispārzināmiem kultūras mītiem, krievu dramaturgs Vasīlijs Sigarevs rekonstruē “Annas Kareņinas” mīlas trīsstūra notikumus no Annas vīra Alekseja Kareņina skatu punkta. Tie ir nevis Annas, bet Kareņina dēmoni, kas ir notikumu centrā. Tās ir ciešanas, kas parasti paliek neievērotas. Vīrieša drāma, viņa vientulība un sāpes, nevajadzības un nevarības sajūta, sarūgtinājums un iekšējais nemiers – nebeidzamu dvēseles moku elle. 

Alekseja Kareņina loma uzticēta aktierim Ģirtam Ķesterim, Annu Kareņinu atveido Lelde Dreimane. Citās lomās Gints Andžāns, Ieva Florence, Rūdis Bikšus, Dārta Daneviča, Anete Krasovska, Mārtiņš Upenieks, Juris Bartkevičs un Santa Didžus vai Dana Avotiņa-Lāce. Režisors Dž.Dž. Džilindžers izrādi veidojis kopā ar scenogrāfu Artūru Bērziņu, kostīmu mākslinieci Katju Šehurinu, horeogrāfi un režisora asistenti Lindu Kalniņu un gaismu mākslinieku Mārtiņu Feldmani.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu