Eirovīzijas uzvarētāja aicinājumus uz boikotu dēvē par "tumsas izplatīšanu"

TVNET/LETA
Eirovīzijas uzvarētāja aicinājumus uz boikotu dēvē par "tumsas izplatīšanu"
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 2
Neta Barzilaja
Neta Barzilaja Foto: Reuters/ScanPix

Aicinājumi boikotēt maijā Izraēlā iecerēto Eirovīzijas dziesmu konkursu ir "tumsas izplatīšana", pirmdien sacīja Izraēlas dziedātāja Neta Barzilaja, kas konkursā uzvarēja pērn.

Boikotēt konkursu Izraēlā, ņemot vērā Izraēlas politiku pret palestīniešiem, bet pašu sarīkojumu pārcelt uz citu valsti aicinājušas daudzas prominences, arī "Pink Floyd" mūziķis Rodžers Voterss un Pīters Gabriels.

Voterss arī aicinājis Madonnu atteikties no iecerētās uzstāšanās Eirovīzijā Izraēlā.

Boikota aicinājumi ir pretrunā ar konkursa mērķiem, skaidroja Barzilaja.

"Būšana kopā uz vienas skatuves, lai arī kāda būtu jūsu reliģija, jūsu tautība, jūsu ādas krāsa, no visām šīm valstīm, visām šīm kultūrām, apvienotām kopā, - tas ir gaismas festivāls," ārvalstu žurnālistiem Jeruzalemē sacīja mūziķe.

"Ja cilvēki boikotē gaismas izplatīšanos tumsā, viņi dara pilnīgi pretējo, un tāpēc es uzskatu - varētu pat būt tā, ka viņi darbojas pretēji saviem uzskatiem."

Vaicāta, vai viņa uzstātos palestīniešiem, Barzilaja sacīja: "Es neesmu uzaicināta, bet, ja mana dziedāšana atrisinātu problēmas, es dotos."

Barzilaja atteicās izteikties par nesenajām Izraēlas parlamenta vēlēšanām, kurās piekto amata termiņu izcīnījis labējais premjerministrs Benjamins Netanjahu.

"Kad es izsaku savu politisko viedokli, es sirdis šķiru, nevis apvienoju," skaidroja māksliniece.

Septembrī Eirovīzijas organizatori paziņoja, ka konkurss notiks Telavivā, lai gan Izraēlas valdība sākotnēji uzstāja, lai konkurss notiek Jeruzalemē. Taču pēc ASV lēmuma atzīt Jeruzalemi par Izraēlas galvaspilsētu un reakciju, ko izraisīja šis lēmums, valdība atteicās no šīs idejas, baidoties no iespējamā pasākuma boikota.

Latviju Eirovīzijā šogad pārstāvēs duets "Carousel" ar dziesmu "That Night".

Foto: Grupas "Carousel" tikšanās ar medijiem pirms došanās uz Eirovīziju.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu