Atklāts 64. starptautiskais Eirovīzijas dziesmu konkurss

TVNET
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: Publicitātes foto

12. maijā Telavivā oficiāli atklāts 64. starptautiskais Eirovīzijas dziesmu konkurss, kurā Latviju šogad pārstāv LTV autoru un izpildītāju konkursa “Supernova 2019” uzvarētāji – grupa “Carousel”.

Eirovīzijas svinīgā atklāšanas ceremonija norisinājās Izraēlas Nacionālajā teātrī, un šogad teātra pagalmā izritinātais svēku paklājs, kura vienā pusē pulcējas mediji, bet otrā – konkursa fani, bija oranžā krāsā. Mērojot ceļu pa oranžo paklāju, konkursa dalībnieki sniedza intervijas preses pārstāvjiem, kā arī fotografējās un sniedza autogrāfus sanākušajiem faniem. Grupas “Carousel” soliste Sabīne Žuga atklāšanas pasākumā bija izvēlējusies tērpties Latvijas zīmola “Pixie Won’t Play” kleitā un kurpēs.

64. starptautisko Eirovīzijas dziesmu konkursu ar uzrunam atklāja Telavivas mērs Rons Huldai (Ron Huldai), Eirovīzijas dziesmu konkursa atbildīgais vadītājs Jons Ūla Sands (Jon Ola Sand) un citi TV nozares profesionāļi, kas veido vienu no lielākajiem TV šoviem pasaulē. Svinības turpinājās Eirovīzijas oficiālajā klubā “Euro Club”.

2015. gadā Eirovīzijas dziesmu konkurss tika iekļauts Ginesa pasaules rekordu grāmatā kā visilgāk notiekošais ikgadējais TV muzikālais konkurss. Par vienu no veiksmīgākajām grupām, kas jebkad uzvarējusi konkursā, tiek uzskatīta zviedru popgrupa “ABBA”, kas uzvaras laurus plūca 1974. gadā. Savukārt visvairāk kaverversiju Eirovīzijas vēsturē pieredzējusi Domenico Mudugno dziesma “Nel Blu Di Pinto Di Blu”, kas plašāk pazīstama kā “Volare”. Šo dziesmu iedziedājuši tādi mākslinieki kā Dīns Martins (Dean Martin), Klifs Ričards (Cliff Richard), Deivids Bovijs (David Bowie) un daudzi citi.

Eirovīzijas 1. pusfināls LTV1 būs skatāms 14. maijā pulksten 22:00, bet 2. pusfināls ar Latvijas pārstāvju “Carousel” uzstāšanos – 16. maijā pulksten 22:00. Latvija savā pusfinālā uz skatuves kāps kā piektā un konkurēs ar Armēniju, Īriju, Moldovu, Šveici, Rumāniju, Dāniju, Zviedriju, Austriju, Horvātiju, Maltu, Lietuvu, Krieviju, Albāniju, Norvēģiju, Nīderlandi, Ziemeļmaķedoniju un Azerbaidžānu. Eirovīzijas dziesmu konkursa fināls notiks sestdien, 18. maijā.

Foto: "Carousel" otrais mēģinājums.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu