"Riga IFF" izrādīs Kannu kinofestivāla uzvarētājfilmu "Parazīts"

TVNET
"Riga IFF" izrādīs Kannu kinofestivāla uzvarētājfilmu "Parazīts"
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
“Parazīts”
“Parazīts” Foto: publicitātes

72. Kannu kinofestivāla Zelta palmas zaru ieguvušo korejiešu režisora Bona Džūnho melno komēdiju “Parazīts” ("Parasite") latviešu kino skatītāji varēs redzēt Rīgas Starptautiskajā kino festivālā (Riga IFF), kas norisināsies no 17. līdz 27. oktobrim, izrādot filmas no visas pasaules vairāk nekā 100 seansos, informē festivāla rīkotāji.

“Esmu sajūsmā par iespēju "Riga IFF" ietvaros izrādīt šo aizkustinošo, aizraujošo un drosmīgo sociālo satīru. “Parazīts” elegantā un vieglā veidā apvieno gan drāmas, gan trillera, gan melnās komēdijas un farsa elementus. Tā aizkustina, šausmina, uzjautrina, kaunina, bet nemoralizē. Esmu droša, ka šī filma būs iemesls daudzām aizraujošām un izaicinošām sarunām pēc festivāla seansa,” atzīst "Riga IFF" direktore Liene Treimane. 

Filmas reklāmas rullītis.

“Parazīts” stāsta par divu korejiešu ģimeņu – bagātās un nabagās – attiecībām. Lepnā slavena arhitekta projektētā namā plaukst modernās pilsētvides elites pārstāvju dzīve, savukārt kādā nolaistā puspagraba miteklī savu strupceļa situāciju apņēmīgi cenšas pārvarēt trūkuma un neveiksmju vajāta ģimene. Kad liktenis piedāvā iespēju šādu ļaužu ceļiem krustoties, guvumu un postījumu apmērs nav paredzams. Režisors ar šo filmu parāda, ka mūsdienu sabiedrībā kastu sistēma jeb šķiru hierarhija tiek liekulīgi apslēpta un uzlūkota kā pagātnes relikts, tomēr patiesībā pastāv stingras robežas – krasi atšķirīgu aprindu simbiotiska līdzās pastāvēšana ir neiespējama. 

“Parazīts” papildina kino atradumu Festival Selection programmu, kurā būs redzamas arī tādas starptautiskajos kino festivālos atzinīgi novērtētas filmas kā britu sociālo drāmu vecmeistara Kena Louča “Piedodiet, jūs nesastapām” (Sorry, We Missed You, 2019), franču režisora un scenārista Olivjē Asajasa pašironiskā “Dubultā dzīve” (Doubles vies, 2018), kā arī Berlīnes kinofestivālā Zelta lāci ieguvusī Izraēlas režisora Nadava Lapida daļēji autobiogrāfiskā traģikomēdija “Sinonīmi” (Synonymes, 2019). 

Lai gan "Riga IFF" programma aizvien top, jau šobrīd zināms, ka vairāk nekā 100 seansos tiks izrādītas spēlfilmas, dokumentālās filmas un īsfilmas no visas pasaules. Turklāt šobrīd par īpašu izdevīgu cenu var iegādāties Early Bird biļešu komplektus, kas dod iespēju savlaicīgi parūpēties par kinoteātra apmeklējumu rudenī. 

Rīgas Starptautiskais kino festivāls norisināsies no 17. līdz 27. oktobrim kinoteātros “Splendid Palace”, “KSuns”, “Kino bize”, kā arī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā un Kaņepes Kultūras centrā.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu