Lai festivāla baudīšanai netraucētu veselības likstas

Mediķu ieteikumi festivālu apmeklētājiem
TVNET
Lai festivāla baudīšanai netraucētu veselības likstas
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Kaspars Meinerts/Mārtiņš Otto

Šajā nedēļas nogalē tūkstošiem apmeklētāju dosies uz “Positivus” festivālu, arī festivālu "Komēta", bet vēl pēc nedēļas mūzikas un mākslas mīļotājus pulcēs festivāli “Laba daba”, "Bauska TasTe" un “Summer Sound”. Lai ilgi gaidītais notikums paliktu atmiņā tikai ar skaistiem brīžiem, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķi un Slimības profilakses un kontroles centra (SPKC) speciālisti aicina festivāla apmeklētājus it visā ievērot mērenību un jau laikus paņemt līdzi visu nepieciešamo veselīgiem un drošiem svētkiem.

Medikamenti un saules krēms

Dodoties uz festivālu, jāņem līdzi sev nepieciešamie medikamenti. Zālēm noteikti jābūt līdzi tiem festivāla apmeklētājiem, kuri slimo ar kādu hronisku kaiti (cukura diabēts, astma u.c.) vai tiem, kuriem mēdz būt alerģiska reakcija (kukaiņu dzēlieni, pārtikas produkti u.c.). Tāpat noderēs arī plāksteri, pretsāpju tabletes un medikamenti vēdergraizēm.

Tā kā laika apstākļi šovasar mānīgi, uz festivālu līdzi jāņem atbilstošs apģērbs - saulē labāk iet gaišā, ērtā apģērbā un ar cepuri galvā, bet, ja laiks solās būt vēss, neaizmirsti par siltāku jaku vai lietusmēteli. Savukārt līdzi paņemtais saules aizsargkrēms pasargās no ādas apdegumiem, kurus festivāla laikā var viegli iegūt, ja vairākas dienas uzturas ārā: pļavā pie skatuves vai pludmalē.

«Positivus» telšu pilsētiņā ieradušies pirmie festivāla apmeklētāji
«Positivus» telšu pilsētiņā ieradušies pirmie festivāla apmeklētāji Foto: Kaspars Meinerts/Mārtiņš Otto

Ūdens un maltīte

Festivāla apmeklētājiem noteikti vajadzētu dzert daudz ūdens. Īpaši svarīgi tas ir karstā laikā, jo tieši ūdens, kas uzņemts pietiekamā daudzumā, palīdzēs izvairīties no pārkaršanas un karstuma dūriena. Jāatceras, ka alkohols un stipra kafija slāpes neremdina. Tieši otrādi, tie vēl vairāk pastiprina dehidratāciju jeb organisma atūdeņošanos, kas var būt ļoti bīstami. Arī saldinātie dzērieni slāpes nemazina.

Baudot festivālu vairāku dienu garumā, neizlaid ēdienreizes un neaizstāj maltīti ar saldumiem – ēd pārdomāti, lai būtu spēks un enerģija. Neņem uz festivālu līdzi pārtiku, kas ātri bojājas. Gaļa, pastētes, desa, zivis, krēma kūkas, piena produkti, salāti ar krējumu vai majonēzi un citi līdzīgi produkti, turēti teltī, nevis ledusskapī, ātri sabojāsies. Tāpat sargies no lapsenēm un bitēm, uzmanies, lai šie lidoņi nav tavā dzērienā vai ēdienā!

Tā kā festivāls norit meža ielokā un pļavā, jāsargā sevi no ērcēm. Lieto ērces atbaidošu līdzekli, kā arī dienas gaitā rūpīgi pārbaudi, vai uz drēbēm un ķermeņa nav ērču. Ja ērce tomēr piesūkusies, nevajag pašam censties to noņemt, bet vērsies pie mediķiem festivāla norises vietā.

«Positivus» telšu pilsētiņā ieradušies pirmie festivāla apmeklētāji
«Positivus» telšu pilsētiņā ieradušies pirmie festivāla apmeklētāji Foto: Kaspars Meinerts/Mārtiņš Otto

Alkoholu ar mēru

NMPD mediķi atgādina, nereti alkohols iet roku rokā ar pārgalvību, tāpēc mediķi aicina festivāla apmeklētājus ievērot mērenību.

Svarīgi atcerēties, ka alkohols un peldēšanās nav savienojami. Neej ūdenī iereibis, nelec ūdenī no augstuma ne uz galvas, ne uz kājām. Neej peldēt viens pats, kā arī nepeldies naktī.

Ja festivāla laikā pasliktinās pašsajūta vai gūta trauma, visi aicināti nekavējoties vērsties pie mediķiem. Palīdzību iepriekš minēto festivālu teritorijās varēs saņemt gan pirmās palīdzības punktos, gan NMPD brigāžu mašīnās.

Plašāka informācija par to, kā parūpēties par savu veselību festivāla laikā, kā arī citos brīvdabas pasākumos, atrodama SPKC mājaslapā šeit

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu