Turaidas muzejrezervātā Baltijas ceļam veltīta izstāde

TVNET
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
"Gaismas ceļā. Baltijas ceļam – 30". Ilustratīvs foto
"Gaismas ceļā. Baltijas ceļam – 30". Ilustratīvs foto Foto: Publicitātes foto / Turaidas muzejs

Atzīmējot akcijas “Baltijas ceļš” trīsdesmito gadadienu, Turaidas muzejrezervātā 23. augustā plkst. 15.00 tiks atklāta izstāde "Gaismas ceļā. Baltijas ceļam – 30", informē muzejā.

Izstādes atklāšanā pārdomās par Atmodas laika notikumiem, Baltijas ceļa nozīmi, zināmo un nezināmo neatkarības atgūšanas procesā un sajūtām šobrīd dalīsies  vēsturnieki - Turaidas muzejrezervāta direktore Anna Jurkāne, LU Latvijas vēstures institūta direktors Guntis Zemītis un Vidzemes augstskolas rektors Gatis Krūmiņš, kā arī akcijas “Baltijas ceļš” dalībnieki.

Anna Jurkāne: “Izstāde “Gaismas ceļā. Baltijas ceļam -30” vēsta par norisēm un notikumiem no 20. gadsimta 80. gadu sākuma līdz akcijas “Baltijas ceļš” notikumam 1989. gada 23. augustā, kas veidoja mūsu pārmaiņu ceļu Latvijā, Turaidā un Siguldā. Trīsdesmit gadi vēsturē un tās izpētes darbā ir dokumentu un liecību uzkrāšanas laiks. Tas ir laiks, kad iezīmējas kāda notikuma rezultātu sekas un sākas tā izvērtēšana. Akcijas “Baltijas ceļš” nozīmīgums vēsturē atklāsies pēc pilnīgas dokumentu publicēšanas par 80. gadu beigu un 90. gadu sākumu arī starptautisko notikumu kontekstā. Laiks iet savu gaitu, un vēstures rats turpina griezties, izgaismojot, kas bija un kas ir kas. Tomēr vienotības brīdis ar rokās sadošanos bija unikāla Baltijas tautu spēka, sāpju un prieka apmirdzēts.”

Izstādes atklāšanā aicināts piedalīties ikviens interesents. Izstāde būs atvērta līdz 2019. gada 29. decembrim.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu