Grupa “Autobuss debesīs” ievērojami atšķīrās sava laika līdzgaitniekiem. Pirmkārt, jocīgs un pat nesaprotams nosaukums, kas vairāk piestāvētu kādai alternatīvās mūzikas formācijai. Otrkārt, visi grupas dalībnieki muzikāli izglītoti. Treškārt – Imanta Kalniņa dziesmas. Līdz šim šķita, ka tās tā arī paliks “Menueta”, “Turaidas rozes” un Mielava paaudzei. Bet pēkšņi – tās sāka spēlēt un dziedāt jaunieši. Un visbeidzot – grupas centrā komponista dēls! Protams, izcili kārs kumoss presei “radu būšanas”, “iebīdīšanas” un “izredzētības” šķetināšanai.
Tomēr - šis “starta komplekts” bija neviennozīmīgi pateicīgs. Tagad, pēc 20 gadiem, var diezgan skaidri secināt, ka daudzas tā laika šaubas laiks ir kliedējis un bez komponista Kalniņa dotās svētības dziesmu veidolā viss pārējais tomēr ir pašu sasniegts un atspēkots!
“Sitiet bungas” 1999. gada vasarā sasniedza daudzu iespējamo mūzikas topu virsotnes. Jau drīz grupa ierakstīja dziesmu “Autobuss debesīs” no senas tāda paša nosaukuma Imanta Kalniņa dziesmu programmas ar Vika vārdiem. Varbūt, lai paskaidrotu, ka grupas nosaukums nav sestdienas rītā zem Akmens tilta nejauši “izpīpēts”, bet ir tieša atsauce uz ImKas daiļradi.
Drīz vien grupa piedzīvoja Latvijā retu parādību – kļuva par tolaik jaunā un apmeklētāju iecienītā kluba “Četri balti krekli” rezidentiem. Ņemot vērā, ka klubs tolaik orientējās uz pieaugušu auditoriju, kas nevalkā sporta apavus, mūziķi intervijās drīz vien definēja, ka viņu pamata auditorija ir nevis viņu vienaudži, bet trīsdesmitgadnieki. Tātad šobrīd vidējam “Autobuss debesīs” klausītājam būtu jābūt jau pārvarējušam 50 gadu slieksni… Kā vēlāk pierādījās, tā tikai daļēji bija taisnība, jo arī mūsdienās nav grūti atrast cilvēkus, kam vēl nav 30, bet, kas jau labi zina “Autobusa debesīs” dziesmas.