No Īkšķītes skatupunkta: apskati miniatūro maketu izstādi "Liliputija"

TVNET
No Īkšķītes skatupunkta: apskati miniatūro maketu izstādi "Liliputija"
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Miniatūro maketu izstāde “Liliputija 2019”
Foto: Miniatūro maketu izstāde “Liliputija 2019” Foto: Jānis Škapars/TVNET

No šodienas līdz 27.oktobrim Dzelzceļa muzejā notiks modelisma izstāde "Liliputija 2019", kur būs aplūkojami dažādu veidu un mērogu miniatūrie dzelzceļa maketi no Latvijas, Čehijas, Vācijas un Krievijas, kā arī Alfrēda Straumes miniatūro ēku izstādi, informē dzelzceļa muzejs.

Izstādē "Liliputija 2019" atsāks darboties šobrīd pārbūves procesā esošais Dzelzceļa muzeja 1:87 mēroga makets.

Gada laikā tas pieaudzis līdz 44 kvadrātmetriem ar trijām stacijām (Tukums II, Līvbērze, Spāre), 11 pazemes ceļiem.

Sliežu ceļu plānojums, pārmiju darbība, vilcienu kustība ir Jirži Čekana un Sergeja Tretjakova darbs. Vēsturiskās ēkas veidojis meistars Alfrēds Straume. Tāpat top Intas Čekanovas un Jirži Čekana veidotā ainava. 

Tikmēr muzeja hallē varēs apskatīt arī dažādu mērogu dzelzceļa modeļus, tostarp, Aivara Dinbira 1:120 mēroga maketu, Vladislava Labunovska vagonu kolekciju un pārvietojamo modeli čemodānā, Antona Ņedovičenko firmas vilcienu kolekciju, Daiņa Puncuļa, Jirži Čekana, Rīgas Tehniskās universitātes Dzelzceļa transporta institūta, "Mini pasaules Lielvārdē" maketus, kā arī Dzelzceļa muzeja krājumā esošos RVR vilcienu modeļus, dārza dzelzceļu un "Marklin", "Pionier" modeļus.

Savukārt izstāžu zālē būs apskatāma ilggadēja muzeja darbinieka, meistara Alfrēda Straumes (1933-2016) veidoto miniatūro ēku izstāde "Alfrēda namiņi", kas smalki atveido dažādus Latvijas arhitektūras laikmetus - staciju ēkas, vecpilsētas namus, baznīcas, dzīvojamās ēkas.

Skolēni brīvlaika nedēļā varēs arī piedalīties radošajās darbnīcās.

Tās norisināsies 23.-25.oktobrī un to laikā būs iespējams uzbūvēt tvaika lokomotīvi, izveidot vagonu interjeru, veidot dzelzceļa ainavas no dabas materiāliem mērogā 1:87, kā arī darboties Lokosalīmes uzlīmju darbnīcā. Radošās darbnīcas paredzētas dažāda vecuma bērniem sākot no četriem līdz 12 gadiem.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu