Dokumentālists Zviedris radījis filmu par nelegālo imigrāciju pierobežā

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
"Valkātājs"
"Valkātājs" Foto: kadrs no filmas

Svētdien, 1. decembrī, pulksten 16 kinoteātrī "Splendid Palace" notiks režisora Ivara Zviedra dokumentālās filmas "Valkātājs" pirmizrāde. No 6. decembra filma skatāma kinoteātra repertuārā (ar speciālseansu 9. decembrī), janvārī un februārī filmu izrādīs Latvijas reģionos un pierobežā.

Katru gadu Eiropā nelikumīgi iekļūst apmēram 500 000 nelegālo imigrantu, un viens no ceļiem uz Eiropas Savienību ved cauri Latvijas mežiem un purviem Krievijas pierobežā. Tur trīs gadus ir filmēta Ivara Zviedra filma "Valkātājs".

Nelegālā imigrācija un bezdarbs Latvijas un Eiropas Savienības austrumu pierobežā rada jaunu profesiju – “valkātājs”. Filma seko līdzi pierobežas iedzimtā Pepiņa gaitām. Viņš mežā pie Eiropas Savienības austrumu robežas naktī satiek nelegālos imigrantus. Šī tikšanās ir nejaušība vai rūpīgs plāns?

Režisors un operators Ivars Zviedris saka:

"Ceru, ka man izdosies skatītāju aizvest savdabīgā ekskursijā pie pierobežas ļaudīm. Uz viensētu, purviem, mežiem un robežsargu posteņiem."

Viens no filmas mērķiem bija izveidot pēc iespējas patiesāku Latvijas pierobežas portretu, stāsta režisors. Viņaprāt, dzīve pierobežā koncentrētā veidā parāda to, kas notiek visā valstī – cilvēki dodas prom labākas dzīves meklējumos. Zviedris atgādina – katru gadu Latvija zaudē apmēram 12 000 cilvēku. Tā ir viena Latvijas mazpilsēta. Savukārt tukšums rada vietu nelegālam rūpalam, kuru sāk piekopt bez darba palikušie pierobežas iedzīvotāji. 

Filma tapusi sadarbībā ar Valsts Robežsardzi, tāpēc pirms filmas pirmizrādes varēs izmēģināt robežsardzes kvadriciklus un satikties ar īstiem robežsardzes suņiem.

Dokumentālā filma "Valkātājs" ir iekļauta kinoteātra Splendid Palace repertuārā no 6. decembra.

Filmas reklāmas rullītis.

Valkatajs trailer 2'19 11-11-19 from Dokumentalists on Vimeo.

Filmas izplatītājs ir studija "Dokumentālists".

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu