"Willow Farm" prezentēs jaunu albumu

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: publicitātes

31. janvārī plkst.16 Vecrīgā, bārā “Secret Event” (Jāņa sēta 5) tiks svinēti grupas “Willow Farm” jaunākā albuma “Pasaule ir viss, kas gadās” atvēršanas svētki jeb, kā to nodēvējuši paši mūziķi, tikšanās ar draugiem mājīgā atmosfērā ar dažām akustiskām dziesmām un sarunām par jauno albumu.

Savukārt 31. janvārī plkst.23 grupa uzstāsies Latvijas 1. rokkafejnīcā, Liepājā CD prezentācijas koncerts paredzēts 14.februārī, kultūras namā “Wiktorija”, bet 16.janvārī radiostacijās un medijos plānota pirmizrāde dziesmai “Varbūt tā esi tu”.

Diezgan laikus atnāca arī albuma nosaukums – frāze “Pasaule ir viss, kas gadās” aizgūta no 20.gadsimta filozofa Ludviga Vitgenšteina “Loģiski filozofiskā traktāta”. Tika izskatīta arī virkne citu nosaukuma variantu, tomēr beigās tika nolemts atgriezties pie sākotnējās ieceres.

Albuma dziesmu tematikā līdzās stāstiem par mīlestību un attiecībām parādās arī eksistenciālu problēmu iztirzājums.

“Darbs pie albuma sākās pirms diviem gadiem, kad tika ierakstīti pirmie uzmetumi jaunajām dziesmām. Uzsākot darbu, daļa kompozīciju jau bija puslīdz gatavas, daļa tika sacerēta albuma tapšanas gaitā,” saka grupas līderis Emīls Dreiblats. Albumu miksējis Mārtiņš Burkevics, kurš pats savulaik, “Willow Farm” pastāvēšanas pirmajos gados, kādu brīdi uzspēlējis šajā grupā. Jaunā CD pirmie mēģinājumi un ierakstu sesijas tika aizvadītas Pērkonē, Emīla Dreiblata vecāku pirtsaugšā, kur 2018.gada vasarā tika iekārtota ierakstu studija. Turpmākais muzikālais materiāls iemūžināts gan grupas dalībnieku Emīla un Jāņa ierakstu studijā “Lighthouse” Liepājā, gan pie Mārtiņa Burkevica studijā “BrasaJam”.

Foto: publicitātes

Albuma tapšanas laiks sakrīt ar brīdi, kad grupā nomainījās ģitāristi, un līdz ar Jāņa Dreiblata iesaistīšanos mainījās arī skanējums – arvien tālāk no tā dēvētā Liepājroka, ar kuru gan pēdējos gados grupai jau vairs īsti nebija nekāda sakara.

Visas dziesmas, izņemot vienu – “Pirmais un pēdējais” – sarakstījis Emīls, komponista lomā ļaujot izpausties arī savam dēlam Jānim. Divām dziesmām teksta autors ir “Willow Farm” ilggadīgais sadarbības partneris Ingus Bērziņš, pārējās sadzejojis Emīls.

Atgriežoties pie albuma tapšanas procesa, Emīls stāsta: “Aranžējumi gan tapa mēģinājumu procesā, visiem kopā lipinot dažādas idejas. Dažkārt izmantota stratēģija, Emīlam strādājot ar katru no pārējiem grupas dalībniekiem atsevišķi, bet pēc tam ierakstīto materiālu saliekot kopā. Dažas dziesmas procesa gaitā pilnībā mainījušās skanējumu un, piemēram, sākotnējā pop country vietā dziesmā “Par kādu nenotikušu izstādi” diezgan skaidri iezīmējas regeja ritmi un noskaņas.”

Dziesmu ierakstos palīdzēja arī viesmākslinieki – ģitāras dziesmā “Viss skaistais” iespēlējis Roberts Dinters, skaņdarbā “Par būtisko” skan Ievas Tālbergas dūdas, bet dziesmā “Lai kļūtu laimīgs” viņa kopā ar Lauru Jerumu iemūžināja vokālās partijas.

Grupa “Willow Farm” savu pirmo koncertu nospēlēja 1994.gada ziemā, un kopš tā laika grupas līdera un dziesmu autora Emīla Dreiblata līdzgaitnieki mainījušies, nākuši un gājuši, bet “Willow Farm” turpina savā daiļradē apvienot dažādas alternatīvās mūzikas tradīcijas.

“Nekad neesam definējuši savu mūzikas stilu. Spēlējam to, ko jūtam, spēlējam tā, kā jūtamies, spēlējam tie, kas jūt. […] svarīgākas par visu ir emocijas, kuras caur mūziku un tekstiem laižam pasaulē. Lai skrien. Mēs tas esam izdzīvojuši un varam pastāstīt, kā mums šajā procesā ir klājies,” Liepājas mūziķiem veltītajā grāmatā “…saknes jau vējš neizplēš” citēts Emīls Dreiblats.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu