Operā tiks apbalvoti klasiskās mūzikas mākslinieki

TVNET/LETA
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Latvijas Nacionālajā operā un baletā otrdienas vakarā plkst.19 tiks pasniegtas Lielās mūzikas balvas, jeb apbalvojumi klasiskajā mūzikā, informē VSIA "Latvijas Koncertu" sabiedrisko attiecību speciāliste Rinta Bružēvica.

Šogad balvu pasniegs astoņās kategorijās un katrā no tām ir trīs nominanti. Savukārt Lielās mūzikas balvu par mūža ieguldījumu saņems komponiste Maija Einfelde un komponists Pauls Dambis.

Kategorijā "Gada uzvedums" izvirzīta franču komponista Fransisa Pulenka opera "Karmelīšu dialogi" Latvijas Nacionālajā operā, kuras diriģents ir Mārtiņš Ozoliņš, bet režisors - Vensāns Busārs. Par "Gada uzveduma" titulu sacentīsies arī amerikāņu komponista Leonarda Bernsteina mūzikls "Vestsaidas stāsts", kas izrādīts Cēsu pils parka estrādē. Mūzikla diriģents ir Andris Poga, bet režisors - Viesturs Kairišs. Tāpat žūrija kategorijā "Gada uzdevums" izvirzījusi Imanta Kalniņa operu "Spēlēju, dancoju", kas iestudēta Latvijas Nacionālajā operā. Tās diriģents ir Mārtiņš Ozoliņš, bet režisore - Laura Groza-Ķibere.

Kategorijā "Gada jaundarbs" izvirzīts komponista Andra Dzenīša skaņdarbs "Leaves Leaving Leipzig" vijolei un stīginstrumentu orķestrim, komponistes Santas Ratnieces skaņdarbs "Pļavas" un komponistes Gundegas Šmites darbs "Rītausmas dieve Ēosa".

Andris Dzenītis
Andris Dzenītis Foto: Ekrānuzņēmums

Savukārt kategorijā "Par izcilu sniegumu gada garumā" izvirzīta čelliste Gunta Ābele, dziedātājs Rinalds Kandalincevs un Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris.

Kategorijā "Par izcilu darbu ansamblī" par uzvaru sacentīsies čellists Ivars Bezprozvanovs, ērģelnieks Aigars Reinis un pianists Mārtiņš Zilberts.

Par triumfu kategorijā "Gada koncerts" sacentīsies koncerts "Dialogs ar Mocartu", kas 18. janvārī notika Lielajā ģildē, ērģelnieces Ivetas Apkalnas solokoncerts Ventspils koncertzālē "Latvija" 27. jūlijā un klavieru kvarteta "Quadra" koncerts "Ķeniņš un Quadra", kas 30. oktobrī notika Rīgas Reformātu baznīcā.

Koncertzālē "Latvija" (Iveta Apkalna)
Koncertzālē "Latvija" (Iveta Apkalna) Foto: Raimonds Birkenfelds

Savukārt kategorijā "Par izcilu interpretāciju" nominēts dziedātājs Raimonds Bramanis par Tota lomu Imanta Kalniņa operas "Spēlēju, dancoju" iestudējumā Latvijas Nacionālajā operā, diriģents Ainārs Rubiķis par Artura Onegēra Trešās simfonijas atskaņojumu Lielajā ģildē 15. martā, pianists Vestards Šimkus un diriģents Atvars Lakstīgala par Sergeja Rahmaņinova Trešā klavierkoncerta atskaņojumu Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars" 4. oktobrī.

Par "Gada jaunā mākslinieka" titulu sacentīsies pianists Edgars Cīrulis, dziedātāja Ilze Grēvele-Skaraine un saksofonists Aigars Raumanis.

Latviešu pianists un komponists Edgars Cīrulis
Latviešu pianists un komponists Edgars Cīrulis Foto: publicitātes

Lielā mūzikas balva ir Latvijas valsts augstākais apbalvojums klasiskajā mūzikā, tas izveidots 1993. gadā pēc toreizējā kultūras ministra Raimonda Paula iniciatīvas. Pirmajos gados balvas pasniegšanas ceremonija notika Lielajā Ģildē, bet kopš 1996. gada Lielās mūzikas balvas mājvieta ir Latvijas Nacionālā opera un balets.

Balvas laureātus izvēlas žūrija, tās dalībnieki visu gadu seko notikumiem Latvijas koncertzālēs un muzikālajos teātros. Laureāti saņem Armanda Jēkabsona darinātu sudraba statueti un naudas prēmiju. Lielās mūzikas balvas pasniegšanas ceremoniju ar Kultūras ministrijas atbalstu rīko VSIA “Latvijas Koncerti”.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu