Pirts ir ne vien fiziskā un garīgā attīrīšanās, bet arī stāsts par sevis paša izpratni un, ticiet man, tas, ko sevī var ieraudzīt, ne vienmēr ir balts un pūkains.
Šajā “Latvieša labjūtas koda” raidījumā tikāmies ar labjūtu meistaru Jāni Zustrupu un trīs pirts raganiņām – Lienīti Vītiņu-Zustrupu, Lailu Sējāni un Santu Matveju, lai runātu par dabu, sievietes raganisko pusi un pirtszinību pamatiem, ko var izmantot ikviens pirts entuziasts, lai padarītu savu pirts rituālu patīkamāku.
Šis pirts raidījums, jāsaka, man ir ļoti īpašs, jo šoreiz tiekamies ar pirtnieku, ko man gribētos saukt par savu – Jāni Zustrupu, ar ko iepazināmies, atkal, haha, nejauši pirms vairākiem gadiem šovā “Mana mamma gatavo labāk nekā tavējā”. Tad, tikpat nejauši, satikāmies divos pirtnieku festivālos, kad pirmo reizi iegāju ar Jāni pirtiņā. Un Jānis arī ir to vidū, pie kā pirts atnākusi negaidīti:
Es līdz kaut kādam noteiktam vecumam vispār nesapratu, ko gribu no dzīves. Esmu strādājis gan pa pārdevēju, gan par tehniķi, gan vadījis uzņēmu diezgan labu, līdz es sapratu, vienā brīdī vadot to uzņēmumu, ka nav īsti piepildījuma.
Tas esot bijis ap Ziemassvētku laiku aptuveni sešus gadu atpakaļ, kad Jānis izlēmis, ka vēlas darīt kaut ko, par ko viņš var būt absolūti atbildīgs, un tieši tajā laikā gan Jānis, gan viņa sieva Lienīte iestājušies pirts skolā, un jau pavasarī Jānis pārdevis savas uzņēmuma kapitāldaļas un pievērsies pirtij.