Biruta Ozoliņa un Uģis Prauliņš atklās "Gora" vasaras koncertprogrammu

TVNET
Biruta Ozoliņa un Uģis Prauliņš atklās "Gora" vasaras koncertprogrammu
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Biruta Ozoliņa un Uģis Prauliņš
Biruta Ozoliņa un Uģis Prauliņš Foto: Ģirts Raģelis

Ar Birutas Ozoliņas un Uģa Prauliņa koncertprogrammu “Draudzīgas identitātes” 17. jūlijā tiks atklāta Latgales vēstniecības "Gors" jumta terases vasaras sezonas kino un mūzikas vakaru programma. "Gors" jumta terases kino un mūzikas vakari jūlijā un augustā jau vairākus gadus kļuvuši par rēzekniešu un pilsētas viesu iemīļotu vasaras tradīciju.

Šogad skatītājiem sarūpēti divpadsmit kino vakari, kurus piektdienās papildinās kāda muzikāla uzstāšanās, un divi īpaši koncerti. Biļetes uz pasākumiem pieejamas no šīs nedēļas.

Ņemot vērā iepriekšējo gadu lielo apmeklētāju interesi par kino un mūzikas vakariem uz "Gors" jumta terases, šogad piektdienu un sestdienu kino programma paplašināta līdz divpadsmit kino vakariem, kurus piektdienās papildinās arī kāda muzikāla uzstāšanās: 24. jūlijā tas būs džeza trio “Ave JahBahus”, 31. jūlijā pūšamo instrumentu orķestra “Rēzekne” kvintets, 7. augustā ģitārists un ceļotājs Reinis Jaunais, 14. augustā dziedātāja Múr, bet 21. augustā Lipskis/Justs/Arbidāns Jazz/Funk trio. Vasaras kino un mūzikas vakaru atklāšanas programmā 17. jūlijā skanēs etnomūziķes Birutas Ozoliņas un komponista Uģa Prauliņa koncertprogramma “Draudzīgas identitātes”, bet, noslēdzot vasaras programmu, 28. augustā uz jumta uzstāsies tenors/kontrtenors Mikus Abaroniņš un arfiste Ieva Šablovska koncertprogrammā “Sarunas ar arfu”.

Biruta Ozoliņa un Uģis Prauliņš
Biruta Ozoliņa un Uģis Prauliņš Foto: Ģirts Raģelis

Jumta terases sezonas atklāšanā līdz šim ir uzstājušies gan Vladislavs Nastavševs un grupa “Ezeri” ar koncertprogrammu “Lēnās dejas”, gan blūza/folka apvienība “Rahu The Fool”, taču šogad gaidāmā etnomūziķes Birutas Ozoliņas un komponista Uģa Prauliņa apvienība ir abu sen lolots sapnis. Pirmo reizi kopējā projektā “Draudzīgas identitātes” mūziķi apvienojās 2019. gadā. Sadarbībā ar Baleāru salu folkloras pētniekiem, mūziķiem Biel Majoral un Miquel Brunet “Ona Studio” (Buniola, Maļorka) tika iestudēta koncertprogramma, ko veidoja latgaliešu un katalāņu tautasdziesmas. “Draudzīgas identitātes” – no vienas puses tie ir akadēmiskās mūzikas ieliktie gaumes kritēriji, dažādi sociāli adaptētāki mūzikas stili, bet otrā svaru kausā – tautas etniskā mūzika. Savukārt 28. augustā vasaras Jumta terases programmu noslēgs liriska mūzika Mikus Abaroniņa un Ievas Šablovskas koncertā “Sarunas ar arfu”, kurā skanēs divu angļu mūzikas komponistu – renesanses komponista Džona Dovlanda un 20. gs. pārstāvja Bendžamina Britena – skaņdarbi, mūziķiem tos papildinot ar aizraujošu stāstījumu.  

Savukārt filmu piedāvājumā šovasar būs skatāmi kinodarbi no Lielbritānijas, Francijas, Polijas, ASV, Ungārijas, Krievijas un Latvijas. Filmu vidū gan šogad pirmizrādi piedzīvojusī Viestura Kairiša filma “Piļsāta pi upis”, gan poļu režisora Pāvela Pavļikovska godalgotā drāma “Aukstais karš”, gan aizkustinošā biogrāfiskā drāma “Ceļvedis”, tāpat biogrāfiskā filma par rēgu rakstnieci “Kolete”, romantiskais stāsts par Lielbritānijas karaļnamu “Nakts bez kroņa” un citas.

"Gors" jumta terase
"Gors" jumta terase Foto: Andrejs Vasjukevičs/Latgales vēstniecība GORS

Latgales vēstniecības "Gors" kino un mūzikas vakaru uz Jumta terases 2020. gada vasaras programma aplūkojama latgalesgors.lv.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu