Festivāls "Rīgas ritmi" turpina svinēt jubileju ar jaudu – otrā diena

Foto
TVNET
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Festivāls "Rīgas ritmi" turpina svinēt jubileju ar jaudu – otrā diena (Rihards Lībietis)
Festivāls "Rīgas ritmi" turpina svinēt jubileju ar jaudu – otrā diena (Rihards Lībietis) Foto: publicitātes

Starptautiskais improvizācijas, džeza un pasaules mūzikas festivāls "Rīgas ritmi" turpina svinēt 20 gadu jubileju. Arī 3. jūlijā enerģijas piesātināti koncerti notika gan Vecrīgas brīvdabas restorānā “Nekādu problēmu”, gan džeza kafejnīcā “Sidrērija”.

Jau ģitārista Riharda Lībieša grupas, ko viņš pats dēvē lepnākā vārdā par orķestri, uzstāšanās restorānā “Nekādu problēmu” liecināja par enerģijas pilnu muzikālo vakaru. Lietojot mūzikas pasaulē izplatītus vārdus – pamatīgs draivs un grūvs. Latviskojot – lieliska sajūta, apzinoties, ka jau ar pirmajiem akordiem mūziķi uz skatuves metušies baudīt festivāla otrās dienas vakaru un skatītājiem atliek vien ļauties un pievienoties.

Kā teica Rihards, instrumentālai mūzikai piemīt maģisks spēks, kas var aizvest dažādās sajūtās. Gan prātu satricinošās, gan meditatīvās. To viņš ar grupu arī lieliski pierādīja. Pamatīgākais Riharda balsts koncertā bija vēl viens ģitārists Gints Smukais, kurš 11. decembrī festivālā uzstāsies jau kā solomākslinieks “Olainfarm Jazz Nights” pasākumā klubā “Kaļķu vārti”.

Par intīmāku, bet ne mazāk izjustu atmosfēru džeza kafejnīcā “Sidrērija” parūpējās pianists Edgars Cīrulis ar savu kvartetu. Ar brīnišķīgu vokālu tajā izcēlās Kristīne Liede, un skatītāju atzinību nebija tālu jāmeklē – šajā vakarā iekštelpās notikušais koncerts bija mūzikas mīļu pamatīgi atbalstīts. Vairāk vietas bijušās “Trompetes” koncerttelpā gluži vienkārši neatrast.

Foto: publicitātes

Tikmēr “Nekādu problēmu” par izjustu un eksplozīvu vakara otro cēlienu parūpējās dziedātāja Rūta Dūduma, kura allaž spēj pārsteigt ar neizsīkstošu enerģiju un pozitīvu dauzīšanos uz skatuves. Nemitīgās saspēles ar pavadošās grupas mūziķiem, starp kuriem ir arī viņas vīrs, pianists Jānis Ķirsis, aizrauj skatītāja prātu līdzi, liek bērnišķīgi naivi smaidīt un dricelēties kaut sēdus stāvoklī.

Koncertā ieskanējās arī nopietnākas notis, kā, piemēram, džezā mērcētas Rahmaņinova romances, taču pamatā Rūta demonstrēja to, kas viņu padara īpašu uz Latvijas džeza skatuves – spēju izģērbt kaut viszināmākos džeza standartus (“Summertime”, “My Favorite Things” , “It Don’t Mean a Thing”) līdz, atvainojiet, apakšveļai, saģērbt jancīgās drēbēs, nekur nesteidzoties ar tiem paampelēties, tad atkal izģērbt un saģērbt sākotnējā izskatā, ne mirkli nezaudējot skatītāju uzmanību.

Foto: publicitātes

“Mans līdz šim mīļākais festivāla koncerts!” pārliecinoši apstiprināja vācu džeza žurnāla “Jazzthetik” apskatnieks Kristofs Gīzs, apgāžot kājām gaisā domas, ka standartrepertuāra skaņdarbi diez vai ir tas, ko ārzemju speciālisti brauc izdzirdēt Rīgā. Laikam jau mākslinieka pārliecība par to, ko viņš dara, darbojas gan uz klausītājiem, gan daudz pieredzējušiem kritiķiem.

Noslēdzās festivāla otrā diena ar arīdzan aizrautīgu jam session džeza kafejnīcā “Sidrērija”. Atliek gatavoties 4. jūlija vakara koncertiem, un, jā, arī festivāla vasaras cēliena noslēdzošajai jam session, pirms kuras kafejnīcā “Sidrērija” uzstāsies īpaši festivālam izveidots džeza izpildītāju konkursa “Riga Jazz Stage” talantu projekts ar dziedātāju Santu Šilleri pie mikrofona.

Brīvdabas restorānā “Nekādu problēmu” no pulksten astoņiem vakarā par pamatīgu ballīti parūpēsies Latvijas atraktīvāka džezfanka, balkānmūzikas, sērfroka un vēl dažādu citu pozitīvi lādēto mūzikas stilu grupa “Very Cool People”, kas vakara pirmajā daļā pirmoreiz publiski piedāvās sava nākamgad klajā nākošā instrumentālās mūzikas albuma programmu. Topošās plates pagaidu nosaukums ir “Rembo”, līdz ar to, tālāki komentāri laikam ir lieki.

Savukārt otrajā vakara daļā “Very Cool People” saspēlēsies ar dziedātāju Aiju Andrejevu, piedāvājot speciāli festivālam radītu veltījuma programmu leģendārajai Dženisai Džoplinai. Šis ir projekts, kas briedināts jau desmit gadus un beidzot ar pilnu jaudu izskanēs festivāla "Rīgas ritmi" 20 gadu jubilejā. Labas mūzikas cienītājiem ļoti nevajadzētu palaist šo vakaru citos vējos.

Turklāt ieeja visos festivāla "Rīgas ritmi" vasaras koncertos ir bez maksas.

Aplūko foto: Festivāls "Rīgas ritmi" turpina svinēt jubileju ar jaudu – otrā diena.

Vairāk informācijas festivāla mājas lapā rigasritmi.lv.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu