Noslēdzas festivāla "Rīgas ritmi" vasaras koncerti – trešā diena

Foto
TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Noslēdzas festivāla "Rīgas ritmi" vasaras koncerti – trešā diena
Noslēdzas festivāla "Rīgas ritmi" vasaras koncerti – trešā diena Foto: publicitātes

Ar eksplozīvu grupas “Very Cool People” un dziedātājas Aijas Andrejevas uzstāšanos Vecrīgas brīvdabas restorānā “Nekādu problēmu” 4. jūlijā noslēdzās improvizācijas, džeza un pasaules mūzikas festivāla “Rīgas ritmi” vasaras koncertu sadaļa.

Vakara pirmajā daļā “Very Cool People” pirmoreiz publiski piedāvāja sava nākamgad klajā nākošā instrumentālās džezfanka, Balkānu un vēl citu ietekmju mūzikas albuma programmu, kurai dots pagaidu nosaukums “Rembo”. Kā pēcāk atzina mūziķi, pirms pirmizrādes stress esot bijis paliels, bet viss izdevies godam, kas bija acīmredzami arī no skatītāju rindām.

Ballīte jau ar pirmajām vakara minūtēm, joki “Very Cool People” stilā, saulespuķu sēklas uzkodām un pamatīgs lādiņš ne mazāk saulainas enerģijas. Spēcīgākais pirmās sadaļas skaņdarbs noteikti bija “Oskars”. Veltījums grupas trompetistam Oskaram Ozoliņam, kurš allaž skaļi jāsauc uz grupas saundčeku jeb skaņas pārbaudi pirms koncertiem…

Otrajā daļā grupa saspēlējās ar Aiju Andrejevu īpaši festivālam izveidotā veltījuma programmā leģendārajai dziedātājai Dženisai Džoplinai. Sanāca spēcīgi, emocionāli un aizkustinoši, kā rezultātā neizpalika “Nekādu problēmu” piepildījušās publikas ovācijas un lieliska "Rīgas ritmi" vasaras sadaļas noslēguma sajūta. Uz bis tika nodziedāts “Me and Bobby McGee” – Krisa Kristofersona dziesma, kas kļuva par megahitu tieši Dženisas izpildījumā jau pēc viņas nāves. “Very Cool People” un Aijas Andrejevas kopprogramma “Tribute to Janis Joplin” festivālam tika sagatavota tieši kā veltījums 50. gadadienā kopš dziedātājas aiziešanas tai saulē un domājams, ka Džoplina par šo vakaru būtu vairāk kā priecīga.

Noslēdzas festivāla "Rīgas ritmi" vasaras koncerti – trešā diena (Aija Andrejeva)
Noslēdzas festivāla "Rīgas ritmi" vasaras koncerti – trešā diena (Aija Andrejeva) Foto: publicitātes

“Es biju ļoti uztraukusies,” pēc uzstāšanās neslēpa Aija. “Man ir nenormāli laba sajūta, ka aplis ir noslēdzies. Programmas ideja radās jau pirms desmit gadiem. Beidzot tā ir notikusi. Un ir lieliski, ka tā notika tieši tagad, jo diez vai pirms desmit gadiem es varētu to izpildīt tā, kā varēju tagad. Šī programma tomēr pieprasa zināmu skatuvisko pieredzi. Visam savs laiks!”

“Aijiņa ir mana skolniece un jaunības dienās biju absolūts Dženisas Džoplinas fans,” teica koncertu apmeklējušais diriģents, dziedātājs un pedagogs Ivars Cinkuss. “Zinu katru viņas dziesmu no galvas, tādēļ man ļoti interesēja, kā Aija tiks ar šo repertuāru galā. Viena lieta ir kaut ko nokopēt, bet otra lieta ir dabūt savu elpu cita mutē. Es domāju, ka Aijai tas šajā vakarā tiešām izdevās.”

“Festivāla organizētāji ar iniciatīvu izveidot šādu Aijas un “Very Cool People” programmu ir trāpījuši desmitniekā, zvaigznēs, kosmosā,” pēc koncerta sajūsminājās arī LTV raidījuma “Kultūrdeva” producente Kristīne Komarovska.

“Šī programma pilnā spektrā parādīja Aijas vokālās spējas, talantu un neaprakstāmo kaislību uz mūziku. Tādu Aiju vēl nebiju redzējusi un no sirds ceru, ka šī sadarbība turpināsies un programma sasniegs klausītājus ne tikai Latvijā, bet arī citur pasaulē, jo potenciāls ir tiešām liels.”

Festivāla vakars turpinājās arī kafejnīcā “Sidrērija”, kur uzstājās džeza izpildītāju konkursa “Riga Jazz Stage” dalībnieku speciāli festivālam izveidotais projekts “Riga Jazz Stage Talents” ar Santu Šilleri pie mikrofona. Uzstāšanās bijušās džeza kafejnīcas “Trompete” telpās notika karstā atmosfērā gan tiešā, gan pārnestā nozīmē, un vakars turpinājās ar jau ierasto festivāla jam session, kuras noslēgumā ļoti izjustu sniegumu demonstrēja arī ģitārists Matīss Čudars.

Noslēdzas festivāla "Rīgas ritmi" vasaras koncerti – trešā diena ("Very Cool People")
Noslēdzas festivāla "Rīgas ritmi" vasaras koncerti – trešā diena ("Very Cool People") Foto: publicitātes

20 gadu jubileju atzīmējošā festivāla vasaras koncertu sadaļa noslēgsies 5. jūlijā Ciemupes estrādē, kur satelītpasākumā uzstāsies Unas Stades kvintets, bet galvenie koncerti norisināsies novembrī un decembrī, kad VEF kultūras pilī uzstāsies Maestro Raimonda Paula džeza trio, amerikāņu dziedātājs Klārks Bekhems un kubiešu zvaigznes Roberto Fonseka un Danaja Suareza.

Aplūko foto: Noslēdzas festivāla "Rīgas ritmi" vasaras koncerti – trešā diena.

Vairāk informācijas festivāla mājas lapā rigasritmi.lv.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu