Biedrības vadītāja uzsvēra, ka priekšlikuma iesniedzēji ir atvērti diskusijām, paužot izpratni, ka radiostaciju formāti ir dažādi, vienlaikus vērošot uzmanību uz to, ka valoda nav ne formāts, ne arī žanrs. Cimuška-Rekke uzsvēra, ka ir mākslinieki, kuri rada mūziku Latvijā ne latviešu valodā, bet, piemēram, krievu. Tie ir vietējie mākslinieki, kuriem nav iespēju tapt sadzirdētiem lokālajās krievu radiostacijās, jo šo radiostaciju saturs tiek ņemts no kaimiņvalsts. Cimuškas-Rekkes ieskatā, šo mākslinieku mūzikas atskaņošana ir nepieciešama kultūras daudzveidības atspoguļošanai.
Mūzikas profesionāļu intereses pārstāvošās organizācijas izpilddirektore uzsvēra, ka iepriekš publiski paustais pretarguments par Latvijā radītās mūzikas it kā nepietiekamo kvalitāti neiztur nekādu kritiku. "Ir ērti runāt vispārinājumos un par kvalitātes rādītājiem vai kritērijiem. Šobrīd ir virkne jauno un ne tik jauno mākslinieku, kuri sevi pierādījuši starptautiski. Netrūkst ambiciozu mākslinieku, kuru mērķis ir gūt panākumus ārpus Latvijas. Daudziem tas arī veiksmīgi izdodas, bet, lai veidotu starptautisku karjeru, jānostiprina karjera vietējā tirgū. Ja nav iespējams sevi popularizēt ar radio starpniecību, tas ir grūti izdarāms," skaidroja Cimuška-Rekke, uzsverot radio nozīmi mūzikas nozarē.
Viņa piebilda - ja māksliniekiem nav iespējas tapt sadzirdētiem, ir grūti spert nākamos soļus, lai mūziku eksportētu. Cimuškas-Rekkes ieskatā, kvalitātes kritērijs ir bez pamatojuma, jo daudzus latviešu producentus aicina uz ārzemēm, lai darba grupās strādātu pie ārzemju mākslinieku ierakstiem. Turklāt arī "TNS" veiktās aptaujas dati liecinot, ka 56% no respondentiem dotu priekšroku Latvijas mūzikai, uzsvēra "Latvijas Mūzikas attīstības biedrības / Latvijas Mūzikas eksports" izpilddirektore.