Cirka festivāls "Re Rīga!" šogad norisināsies Rīgas centrā un Dzegužkalnā

LETA/TVNET
Cirka festivāls "Re Rīga!" šogad norisināsies Rīgas centrā un Dzegužkalnā
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
"Be Flat"
"Be Flat" Foto: publicitātes

Rīgas pilsētvidē un Rīgas cirkā no 15. līdz 20. augustam notiks laikmetīgā cirka festivāls "Re Rīga!", informē pasākuma pārstāve Zane Volkinšteine.

Dzegužkalnā 15. un 16. augustā paredzētas Rīgas svētku programmā iekļautās cirka izrādes, kā arī Rīgas cirka skolas aktivitātes bērniem. Savukārt no 18. līdz 20. augustam festivāls piedāvās izrādes Rīgas centrā - Rīgas cirkā un tā apkaimē, K.K. fon Stricka villā un citviet.

Kā pavēstīja Volkinšteine, vairums izrāžu paredzēts izrādīt pilsētvidē, izrādes pielāgojot izvēlētajai vietai, jo pielāgotās izrādes atstāj ilgstošu ietekmi uz apmeklētāju tāpēc, ka darbs ļauj skatītājam justies kā daļai no mākslas darba.

Festivāla "Re Rīga!" radošais direktors Mārtiņš Ķibers uzsvēra, ka šis ir īpašs gads, jo Covid-19 pandēmijas dēļ it visur pasaulē mainījušies noteikumi kultūras pasākumu jomā.

Mārtiņš Ķibers
Mārtiņš Ķibers Foto: publicitātes

"Daudzās valstīs masu pasākumi, tostarp lielie cirka festivāli ir atcelti, un tāpēc ir kļuvis iespējams mūsu formāts - uz Rīgu varam uzaicināt māksliniekus, kuri citkārt lielā pieprasījuma dēļ mums nebūtu pieejami," uzsvēra Ķibers, norādot, ka cirks vienmēr ir devis cilvēkiem brīnuma sajūtu, un tas šobrīd ir īpaši svarīgi kā rīdziniekiem, tā pilsētas viesiem - klātienē redzēt profesionālu mākslinieku sniegumu un gūt prieku.

Drošības apsvērumu dēļ lielākā daļa festivāla izrāžu notiks brīvā dabā. Bez klasiska formāta laikmetīgā cirka izrādēm festivāls piedāvās arī Rīgā vēl nebijušu formātu - beļģu apvienības "Be Flat" parkūra izrādi "Follow Me", kas norisināsies jumtu līmenī virs skatītāju galvām. Mākslinieki aicinās skatītājus akrobātiskā parkūra ceļojumā cauri pilsētvidei - no Merķeļa ielas cauri Rīgas cirkam uz Alfrēda Kalniņa ielu un tālāk cauri pagalmiem uz Elizabetes ielu. Katras izrādes saturu lielā mērā noteiks konkrētais maršruts, ko "Be Flat" izvēlēsies, pauda festivāla pārstāve.

Savukārt cirka apvienība "Amer i Àfrica" no Spānijas rādīs iestudējumu "Envà", kurā divi izrādes varoņi, izmantojot pāru akrobātikas tehniku un iesaistot arī skatītājus, izspēlēs cilvēcisko attiecību īpatnības. Rīgas svētkos uzstāsies arī Rīgā jau savulaik pabijušais klauns "Murmuyo" no Spānijas. Šoreiz viņš šurp vedīs izrādi "Su-Seso taladro", kurā ķersies pie autosatiksmes regulēšanas jautājumiem. Dzegužkalnā Rīgas svētku laikā uzstāsies arī cirka apvienība no Francijas "Entre Nous".

"Re Rīga!" festivālā piedalīsies vēl citi viesmākslinieki, tostarp arī mākslinieki no Rīgas cirka rezidenču programmas. Festivāla programmā iekļautas gan maksas, gan bezmaksas izrādes. Vairums festivāla izrāžu ir paredzētas ģimeņu auditorijai. Visas aktivitātes - gan izrādes, gan cirka skolas rotaļu laukums - tiks nodrošinātas, ievērojot distancēšanās noteikumus un sanitārās prasības, uzsvēra Volkinšteine.

Ielu mākslas un laikmetīgā cirka festivāls "Re Rīga!" notiek astoto gadu, un tas ir lielākais laikmetīgā cirka un ielu mākslas notikums Baltijā. Festivāls ik gadu skatītājus iepazīstina ar jaunām, līdz šim šeit maz iepazītām kultūras formām. Šogad festivāla laikā Rīgas cirkā Merķeļa ielas pusē darbosies cirka preču veikaliņš.

Detalizētāk informācija reriga.lv.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu