Foto ⟩ Kultūras gardēži apmeklē "Jūrmalas festivālu" Dzintaru koncertzālē

Sejas.lv
Kultūras gardēži apmeklē "Jūrmalas festivālu" Dzintaru koncertzālē
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

24. jūlijā “Jūrmalas festivālā” Dzintaru koncertzālē spoži uzmirdzēja koncerts “Dzimuši Latvijā”, kurā uzstājās izcili Latvijā dzimuši mūziķi.

Koncertu baudīja arī sabiedrībā zināmi ļaudis – aktrises Rēzija Kalniņa un Esmeralda Ermale, Rīgas tūrisma attīstības biroja valdes loceklis Jānis Jenzis, kā arī citi.

 Krāšņajā solistu parādē uzstājās vijolniece Kristīne Balanas, kuras spožā un temperamentīgā  vijoļspēle pēdējos gados skanējusi Berlīnes un Parīzes filharmonijās, Bārbikena centrā Londonā, kā arī jaunās paaudzes izcilais un daudzpusīgais saksofonists Aigars Raumanis, kurš šogad ieguva Lielo mūzikas balvu kategorijā ‘’Gada jaunais mākslinieks’’.

Mūziķu plejādes vidū muzicēja arī pianisti – harismātiskais stilu meistars Andrejs Osokins, klavierspēles pētnieks Sergejs Osokins un Reinis Zariņš, kuru neapšaubāmi var dēvēt par dārgakmeni latviešu atskaņotājmākslā, kā arī džeza pianists un komponists Edgaru Cīrulis, oriģinālas muzikālās valodas īpašnieks.

Latviešu slavenākā opertenora Aleksandra Antoņenko balsi dzirdēt Latvijā allaž ir svētki – šoreiz viņš priecēja ar Riharda Štrausa mūziku, kurš cilvēka balsij 20. gadsimtā veltījis brīnumskaistas lappuses. Strauji plaukstošā un spēcīgā soprāna īpašniece Laura Teivāne kļuvusi par vienu no vadošajām Latvijas Nacionālās operas solistēm, bet šarmantā dziedātāja Beāte Zviedre niansēti spēj dziedāt gan mūziklu, džezu un seno mūziku.

Koncertā muzicēja kamerorķestris ’’Sinfonietta Rīga’’ un arī vijolnieks Raimonds Ozols, kurš brīvi uzstājas klasiskās un populārās mūzikas žanros, spēlējot gan akustisko, gan elektrisko vijoli. Pie diriģenta pults bija Berlīnes Komiskās operas galvenais diriģents Ainārs Rubiķis.

Daudzveidīgajā un emocionāli košajā programmā līdzās neakadēmiskām epizodēm skanēja izlase ar Volfganga Amadeja Mocarta, Pētera Čaikovska, Fēliksa Mendelszona, Morisa Ravela, Frederika Šopēna, Antonīna Dvoržāka instrumentāliem un vokālajiem skaņdarbiem, kuros uzplaukst gan dzirkstošs saules prieks, gan melodiju daile, gan cildinošs mūzikas gars.

Ievērojot valstī noteiktos pulcēšanās ierobežojumus un nodrošinot visus nepieciešamos drošības pasākumus, no 22. jūlija līdz 4. augustam Dzintaru koncertzālē norisinās sestais “Jūrmalas festivāls”.

Ņemot vērā spēkā esošos pulcēšanās ierobežojumus Dzintaru koncertzāles sēdvietu izkārtojums ir mainīts un katru koncertu klātienē varēs apmeklēt līdz 500 klausītāju. Tomēr lai sniegtu iespēju baudīt koncertus daudz plašākai auditorijai, Dzintaru koncertzāle kopā ar mūziķi Jāni Šipkēvicu piedāvā klausītājiem skatīties koncertus attālināti ar interneta tiešraides starpniecību visā pasaulē. 

Tēmas
Lasītākais šobrīd
Top raksti
Uz augšu