"Nevarēju piecelties no gultas..." Rajecka īpaši smagi pārdzīvojusi Covid-19 krīzi

Foto: Olga Rajecka koncertā "Mana svētku diena" FOTO: Jānis Škapars/TVNET

Dziedātāja Olga Rajecka izdevumam "Ieva" atklāj, ka visu atcelto koncertu dēļ viņai pavasarī nav bijis spēka izkāpt no gultas.

Kā zināms, Covid-19 pandēmija vairākiem radošiem cilvēkiem izbojāja plānus, arī dziedātājai Olgai Rajeckai - tika atcelti virkne koncertu. Arī oktobrī paredzētā grupas "Eolika" jubilejas koncerttūre tika pārcelta uz nākamo gadu.

Rajecka žurnālam "Ieva" neslēpj: "Aprīlī šķita – raizēm nav pamata, gan jau augustā visi Covid-19 pulcēšanās aizliegumi būs atcelti un viss notiks. Taču ar katru nedēļu kļuva arvien sliktāk, sliktāk, un maijā jau viss izskatījās pavisam slikti."

Viņa turpina: "Pirmais mēnesis bija kolosāls – tīrījām, berzām, darījām visu to, kam nekad neatliek laika. (..) Tad sāka pienākt īsziņas – atcelts tāds pasākums, šāds pasākums, vieni svētki, otri, trešie. Saņemot šīs ziņas par atceltajiem pasākumiem, jutu – lai gan ir pavasaris, viss plaukst un zied, emocionāli man kļūst arvien sliktāk un sliktāk."

"Arī Ivo [Rajeckas vīrs - red.] staigāja pelnu pelēku seju, tikai Marija [Rajeckas meita], viņas draugs Raitis un mazais Edvards [Ivo dēls] nezaudēja dzīvesprieku.

Galu galā man emocionāli kļuva tik slikti, ka nevarēju piecelties no gultas. Plakstiņi bija smagi, un kauli kā svina pielieti.

6

Meita man gultā pienesa kafiju, bet es negribēju pat to. Atceros, 19. maijā gulēju gultā, skatījos pa logu uz dīķi un sapratu – ārprāts, nekas nemainās! Kā filmā Murkšķa diena," atklāta ir Rajecka.

Viņa uzsver: lai arī pandēmijas laiku pavadīja kopā ar ģimeni, viņai ļoti pietrūka radošās izpausmes. "Māksliniekam tas ir garīgās eksistences jautājums. Kad vēl bijusī kultūras ministre pateica – lai mākslinieki iet strādāt lielveikalā, biju pavisam satriekta. Tiešām? Māksla nav vajadzīga?!"

Pilnu interviju lasiet žurnālā "Ieva"!

Uz augšu
Back