Protestējot pret iecerētajām nodokļu izmaiņām, tēlnieki ar plēvi aizklāj savus darbus

TVNET/LETA
Protestējot pret iecerētajām nodokļu izmaiņām, tēlnieki ar plēvi aizklāj savus darbus
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 7

Neskatoties uz Rīgas pilsētas izpilddirektora pienākumu izpildītājas Ivetas Zalpēteres  norādījumu, šodien, 12. novembrī, notika akcija "Tēlniecības Melnās dienas", kuras laikā mākslinieki pilnīgi vai daļēji aizsedza savus pilsētvidei radītos darbus.

Dalību akcijā izziņojuši tēlnieki Aigars Bikše, Gļebs Panteļejevs, Olga Šilova, Igors Dobičins, Andris Vārpa, Ojārs Breģis un Guna Zvaigznīte. Akcijas mērķis ir simboliski iezīmēt tēlniecības nākotni pilsētvidē pēc valdības iecerētās nodokļu reformas īstenošanas autoratlīdzību jomā.

Latvijas Mākslinieku savienības organizēto akciju bija plānots realizēt Patriotu nedēļas laikā no šodienas līdz 17.novembrim, iesaistot 13 Latvijas māksliniekus.

Rīgas pilsētas izpilddirektora pienākumu izpildītāja nepiekrita akcijas "Tēlniecības Melnās dienas" izpausmes veidam un juridiskā nodaļa apliecināja, ka akcija neatbilst regulējumiem, jo tās norise nav normatīvajos aktos definēta. 

Kā norāta pasākuma rīkotāji, akcija ir laikmetīgās mākslas izpausmes veids un definējums jāmeklē mūsdienu pasaules un Eiropas mākslas norišu kontekstā. Māksliniekam nevar aizliegt zīmēt, gleznot, veidot un tādēļ akcija notiks - septiņi mākslas darbi Rīgas pilsētvidē tiks pilnīgi vai daļēji aizsegti, bet pārējo akcijas dalībnieku darbi tiks atspoguļoti virtuāli medijos un sociālajos tīklos.

Tiek norādīts, ka atrašanās vietas, kurās novietoti konkrēto tēlnieku darbi, nav Rīgas pieminekļu aģentūras pārziņā.

Solidarizējoties ar citu kultūras nozaru profesionāļiem, Latvijas tēlnieki negatīvi vērtē šobrīd plānotās izmaiņas nodokļu likumdošanā. "Reformas izraisītās sekas padarīs par neiespējamu nākotnē radīt lielformāta pilsētvides objektus, jo dramatiskā nodokļu sloga dēļ tiks izraisīts tēlniecības darbu realizācijas izmaksu kāpums," viņi uzskata.

Tādēļ akcijas dalībnieki veiks savu radīto autordarbu - skulptūru vai pieminekļu, pilnīgu vai daļēju vizuālu aizsegšanu. Autori uz akcijas laiku savus darbus iestrādās iepakojamā materiālā, kas būs tumša, izturīga PVC plēve. Šī akcija aktualizēs vizuālās mākslas un kultūras lomu valsts un tās pilsoņu dzīvē, kā arī piesaistīs uzmanību pozitīviem, dinamiskiem un demokrātiskiem mākslas procesiem Latvijā, pārliecināti tās rīkotāji.

Akcijas ietvaros mākslinieki aicina atbalstītājus un preses pārstāvjus uz sarunu plkst.11 pie pieminekļa pulkvedim Oskaram Kalpakam, kur pulcēsies akcijas mākslinieki.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu