Pasniegtas "Lielā Kristapa" balvas; par gada labāko filmu atzīta kinolente "Dvēseļu putenis"

TVNET/LETA
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 7
Filmas "Dvēseļu putenis" producents Dzintars Dreibergs piedalās diskusijā par latviešu kinofilmu lomu patriotisma vairošanā.
Filmas "Dvēseļu putenis" producents Dzintars Dreibergs piedalās diskusijā par latviešu kinofilmu lomu patriotisma vairošanā. Foto: Evija Trifanova/LETA

Nacionālo kino balvu "Lielais Kristaps" kā gada labākā pilnmetrāžas spēlfilma ieguvusi kinolente "Dvēseļu putenis", kuras producenti ir Inga Praņevska un Dzintars Dreibergs.

Par darbu kinolentē "Dvēseļu putenis" Dreibergs arī tika pie labākā spēlfilmas režisora titula.

Turklāt par veikumu šajā filma godināts arī Gatis Belogrudovs, saņemot balvu par labāko montāžas režiju. Tāpat par darbu šajā filmā kategorijā "Labākā mūzika" balvu saņēma Lolita Ritmanis, kategorijā "Labākais grima mākslinieka darbs" Dzintra Bijubena, bet par labāko operatora darbu "Lielais Kristaps" piešķirts Valdim Celmiņam.

"Dvēseļu putenis" arī saņēma sabiedrisko mediju portāla "Lsm.lv" skatītāju balvu par gada labāko veikumu kinomākslā.

Ceremoniju vadīja aktieri Inga Alsiņa-Lasmane un Āris Matesovičs
Ceremoniju vadīja aktieri Inga Alsiņa-Lasmane un Āris Matesovičs Foto: Agnese Zeltiņa

Tikmēr par tēlojumu filmā "Pilsēta pie upes" balvu par labāko aktierdarbu galvenajā lomā saņēma Dāvis Suharevskis, bet par labāko aktierdarbu otrā plāna lomā Brigita Cmuntova.

"Lielo Kristapu" par mūža ieguldījumu filmu mākslā saņēma kinooperators un pedagogs, Latvijas Kultūras akadēmijas goda profesors Kalvis Zalcmanis.

Par labāko pilnmetrāžas dokumentālā kino filmu atzīta producentu Ivara Zviedra un Martas Bites filma "Valkātājs". Par darbu šajā filmā Zviedris un Haralds Ozols saņēma arī "Lielo Kristapu" kategorijā "Labākais operatora darbs dokumentālajā filmā".

Labākās dokumentālās īsmetrāžas filmas titulu nopelnījusi kinolente "Pirmais tilts", kuras režisore ir Laila Pakalniņa.

Tai pat laikā balvu kā labākie dokumentālo filmu režisori saņēmuši Liene Linde un Armands Začs par filmu "Klātbūtne".

Savukārt kategorijā "Labākā debijas filma" balvu saņēmusi filma "Maiņa" ar režisoru Reini Kalviņu un producentu Gintu Grūbi.

Balvu kategorijā "Labākā studentu filma" ieguvusi kinolente "Divas strīpiņas". Tās režisore ir Alise Zariņa.

Labākās animācijas filmas titulu ieguva režisores Ilzes Burkovskas-Jakobsenas animētais dokumentālais stāsts "Mans mīļākais karš". Par šo filmu Burkovska-Jakobsena arī saņēma "Lielo Kristapu" par labāko animācijas filmas režiju.

Tikmēr "Lielo Kristapu" par labāko animācijas mākslinieka darbu saņēma Kārlis Vītols par veikumu filmā "Gulbju jaunava".

Par labāko scenāristu atzīts Viesturs Kairišs par scenāriju filmai "Pilsēta pie upes".

Tāpat par darbu filmā "Pilsēta pie upes" kategorijā "Labākā skaņu režija" saņēma Ludvīks Bohadlo un Roberts Slezaks.

Kā labākā kostīmu māksliniece cildināta Keita par sniegumu filmā "Ko zina Klusā Gerda". Par darbu šajā kinolentē kategorijā "Labākais mākslinieka darbs" balvu saņēma Jurģis Krāsons.

"Lielā Kristapa" balvu rīko biedrība Latvijas Kinematogrāfistu savienība sadarbībā ar Nacionālo Kultūras centru un Kultūras ministriju.

Balva dibināta 1977.gadā, bet kopš 2014.gada tā atkal tiek pasniegta katru gadu.

Pērn balvu kā labākā pilnmetrāžas spēlfilma ieguva režisora Jura Kursieša filma "Oļegs".

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 7
Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu